מגורשי חומש לא מתייאשים

לימור סון הר מלך, אלמנתו של שולי הר מלך, ממארגני העלייה לשאנור לא מתייאשת, "לנו ולילדים ברור - ביום שחומש תבנה נחזור הביתה".

בני טוקר , ו' באב תשע"ה

פינווי שאנור
פינווי שאנור
צילום: נתי שוחט/פלאש 90

לימור סון הר מלך מגרעין חומש-שאנור, אלמנתו של שולי הר מלך הי"ד, אינה מביעה יאוש למרות שעבר עשור מאז הגירוש.

בראיון לערוץ 7 אמרה כי "המטרה לתקן את הפשע ולבנות את המקומות שהוחרבו, אנחנו עומדים מול בורא עולם ומבקשים שיביט ויראה את הכמיהה הרצון והכיסופים".

סון הר מלך שהייתה בין מארגני העלייה לשאנור אתמול מספרת כי ילדיה מצפים לחזרה הביתה לחומש, "גרעין חומש נמצא היום ברובו בשבי שומרון, אבל הבתים שלנו צופים ומצפים לחומש ושאנור, הלב שלנו שם. גם לילדים שלי ברור שביום שחומש תבנה נחזור לבית שלנו".

"יש היום חבורה של בחורים ואברכים מוסרי נפש שעולים לחומש ומשמיעים שם את קול התורה ולא מאפשרים לשועלים ללכת שם. היה כאן פשע ומעשה לא מוסרי וצריכים לתקן אותו", היא מדגישה.

סון הר מלך, לא מתייאשת גם אם מדובר כרגע, בעלייה חד פעמית, "אני עושה מה שאני מאמינה ולא מעניין אותי מה אחרים אומרים. אנחנו לא ויתרנו  על חומש ושאנור ולא עברנו עדיין למשימה הבאה, המילה האחרונה טרם נאמרה".

מאות בני אדם הגיעו אתמול (שלישי) לחורבות היישוב שאנור בשומרון, ביניהם גם מגורשים שנאלצו לעזוב את ביתם ביישוב לפני כעשר שנים.

בין המשתתפים יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר המדע והטכנולוגיה דני דנון, סגן השר איוב קרא ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ ינון מגל.