"בית המקדש היה מקום פולחן רומאי"

היסטוריון פלסטיני טוען, כי בית המקדש אינו כלל מקום מקודש ליהודים, אלא מקום פולחן רומאי שנבנה בידי הורדוס שהיה ערבי.

דלית הלוי , ח' באב תשע"ה

הסתה בהר הבית
הסתה בהר הבית
Photo by Garrett Mills/FLASH90

ההנהגה הפלסטינית מזהירה מפני ניסיונות מחודשים של "מתנחלים קיצונים" בתמיכה של ממשלת ישראל "לפרוץ" למתחם מסגד אל-אקצה במהלך תשעה באב ול"טמא" אותו בעצם נוכחותם במקום.

המועצה העליונה לפסיקת הלכה אסלאמית, בראשות המופתי העליון של העם הפלסטיני, השיח' מוחמד חוסיין, אמרה בהודעה שפרסמה כי היהודים הקיצונים שנכנסים למתחם מסגד אל-אקצה "מטמאים" את המקום הקדוש ועלולים להביא למלחמת דת.

ההודעה הדגישה, כי על אף חתירתה של ישראל לייהד את מסגד אל-אקצה, שטח זה ייוותר כולו הן מתחת לאדמה והן מעליו זכות בלעדית של המוסלמים בלבד.

המועצה קראה לפלסטינים ולמוסלמים בכל העולם להגיע לירושלים כדי לבלום את "מזימות הכיבוש" בכל הדרכים והשיטות ועל מנת לשמור על "טהרת" העיר ולסכל את הניסיונות "לטמא" ו"לייהד" אותה.

דר' ג'מאל עמרו, שהוגדר ע"י העיתון "פלסטין" כמומחה לענייני ירושלים, טען כי בית המקדש הוא למעשה מקום פולחן רומאי, שבנה אותו המלך הערבי הורדוס, ואין לו קשר ליהודים מבחינה היסטורית ודתית.

לדבריו, היהודים מזייפים את ההיסטוריה בשל חמדנותם בנוגע לעיר הקדושה, ולראייה היהודים נלחמו בעבר נגד מקום הפולחן הרומאי בגלל היותו מקום של עבודה זרה.