יונתן בשיא שכח, המגורשים לא שכחו

בוועד מתיישבי גוש קטיף תוקפים בחריפות את הדברים שאמר הבוקר מי שעמד בראש מנהלת סל"ע, יונתן בשיא.

יוני קמפינסקי , י"א באב תשע"ה

אתר הקרוילות בניצן
אתר הקרוילות בניצן
פלאש 90

בוועד מתיישבי גוש קטיף תוקפים בחריפות את הדברים שאמר הבוקר מי שעמד בראש מנהלת סל"ע, יונתן בשיא.

"אנו לא מעוניינים להיכנס לדין ודברים עם מר בשיא שבמקום להתנצל על העוול שגרם לאלפי אנשים עוד מעז להטיח בהם האשמות חסרות שחר", נמסר מהוועד.

בראיון לגלי צה"ל סיפר בשיא כי מבחינתו אירוע ההתנתקות מאחוריו, "זה לא מלווה אותי כלל. הייתי שם שנה לפני ושנה אחרי, כלומר מ-2004 עד 2006, כבר תשע שנים אני לא שם ואני קורא על הדברים בעיתונים".

גם עשר שנים אחר כך משוכנע בשיא שההתנתקות לא היתה טעות, "אני חושב שההתנתקות היתה דבר מחויב המציאות. אף אחד בר דעת לא חושב שאפשר היה להמשיך להחזיק 21 ישובים ככה. עם כל הכבוד לבוז'י אני חושב שהוא אמר דברים שגם הוא לא חושב בעצמו. מי שחושב שאפשר היה להמשיך בדבר הזה גם בעתיד הוא לא רואה את המציאות בצורה נכונה".

בוועד מציינים כי שליש מהמשפחות שבחרו בהעתקה קהילתית עדיין לא הגיעו לבתי קבע, "בשיא שכח אותן אנחנו לא".

"הכנסת הקימה ועדת חקירה ממלכתית ובין שאר מסקנותיה יש אמירה ברורה והיא כישלונה של המדינה בטיפול המפונים, ובלשון הדו"ח: 'המדינה כשלה במילוי חובתה להעמיד את טיפולה במפוני חבל עזה כמשימה לאומית דחופה' - ממשלת ישראל כמובן אימצה את הדו"ח".

"ערב ההתנתקות בחר בשיא לומר מעל לכל במה ומול המיקרופונים הפתוחים כי 'יש פתרון לכל מתיישב', היום אנחנו רואים שהסיסמה הזו נשארה בגדר סיסמה והיא עמוק בארון השלדים של כישלון קיץ 2005".