אמבולנסים בשירות המיסיון?

אזרחים שעברו ברחובות ירושלים זעמו על מדבקות ענק בדלתות אמבולנס מד"א ולפיהן מדובר במשימתו של ישו. מד"א: הטענה תלושה מהמציאות.

שמעון כהן , י"א באב תשע"ה

המדבקה על האמבולנס
המדבקה על האמבולנס
צילום: אריאל

קבוצת עוברי אורח בירושלים זועזעה לראות בשכונת קטמון שבבירה אמבולנס של מגן דוד אדום ועליו מדבקות ענק ועליהם כיתוב נוצרי מיסיונרי. ביומן ערוץ 7 סיפר אריאל, אחד מעוברי האורח, על האירוע.

"באחת הפעמים שהלכתי לבית כנסת בקטמון ראיתי אמבולנס של מד"א חונה ועל דלתותיו הקדמיות מדבקות גדולות שעליהן כיתוב: 'השפעה (מיסיון) מטעם הכמורה הנוצרית' ו'עושים את העבודה למען ישו' ".

ממשיך אריאל ומספר כי נדהם לדעת שאמבולנס של מד"א מפרסם את מייסד הנצרות ברחובות ירושלים. לדבריו הדבר לא הפריע רק לו, אלא "כל מי שהסתכל זה הפריע לו". בהמשך, הוא מוסיף החליט אחד מעוברי האורח לעשות מעשה ולתלוש את המדבקות.

בדבריו מעיר אריאל כי בדיקה באינטרנט העלתה כי ארגון מד"א אינו בוחל בתרומות מגורמי מיסיון נוצרי ולו עצמו קשה להבין מדוע על אף הסכומים הנכבדים שהארגון מקבל מהמדינה, מביטוח לאומי, מתורמים ומהאזרחים המשתמשים בשירותיו הוא נזקק גם לתרומות של כמרים מיסיונרים ומפרסם את אמונתם על האמבולנסים.

דובר מד"א, זכי הלר, מגיב לטענות ואומר כי "כארגון המתבסס על תרומות, למד"א אגודות ידידים רבות ברחבי העולם הנרתמות לעזרתו של הארגון למען הצלת חיים. אחת מהאגודות הללו היא אגודת ידידי מד"א 'נוצרים אוהבי ישראל' שבחרה לתרום למד"א את האמבולנס המדובר.

כמחווה של רצון טוב על התרומה הענקית אנו מטביעים על האמבולנסים שנתרמו לארגון את הלוגו אותו מבקשת האגודה התורמת להטביע. כל ניסיון לקשר בין המדבקה לבין מיסיונריות ואופיה הדתי של האגודה הוא תלוש מהמציאות".