''הוועד לטוהר המחנה'' מציג: החופים הכשרים

לטענת הועד רבים מציבור הרוחצים שאינם מודעים לנושא, מסתפקים בכך שהעירייה הכריזה על השטח כ'חוף נפרד'.

חיים לב , י"ב באב תשע"ה

חוף נפרד בתל אביב
חוף נפרד בתל אביב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כשרות - גם בים: גוף המכנה עצמו ''הועד למען טוהר המחנה'' מציג הבוקר (שלישי) ביומונים החרדיים את "רשימת חופי הים הכשרים", כהגדרתו.

"עם תחילת ימי בין הזמנים ה'ועד למען טוהר המחנה' מציג את רשימת החופים הכשרים", לשון המודעה המפרטת החופים הכשרים, "הרצליה – החוף הנפרד, עכו – החוף הנפרד, חיפה – החוף השקט, נתניה – החוף הנפרד, אשדוד – החוף הנפרד. כינרת – חוף כינר, כינרת – חוף מנחם לגברים בלבד. כנרת חוף באר מרים – לנשים בלבד. כינורת – חוף העירוני הנפרד – הכניסה אליו רק מחוף טבריה דרך צומת פוריה ובית שאן".

לטענת הועד קיים בלבול וחוסר בהירות בנושא חופי הרחצה, כשרבים מציבור הרוחצים החרדים אינם מודעים לנושא, ומסתפקים בכך שהעירייה או המועצה האזורית הכריזו על השטח כ'חוף נפרד'.

"למגינת לבנו", אומרים בועד, "רבים מהמקומות הללו המוכרזים כחוף נפרד אינם כשרים בעליל. אנשים שהלכו לשם מצאו עצמם במקום שכף רגלם לא הייתה דורכת מעולם, מקום שהפרוץ מרובה על העיקר. לכן יש להיזהר שבעתיים, בפרט בימים אלו, לבדוק היטב את החוף המיועד אם הינו מבוקר ומפוקח ע"י הועד לטוהר המחנה או שמא רק מוכרז כחוף נפרד".

לטענתם, "בין אותם חופים מטעים ניתן למנות את חוף 'שרתון' בתל אביב והחוף הנפרד ב'ראשון לציון' אשר לא ניתן להגיע אליהם בדרכים ראויות; והחופים הנפרדים ב'אשקלון', 'בת ים' ו'קרית חיים' הפסולים כל עיקר בשל חוסר בדרכי ההפרדה בתוככי המים, והשומר נפשו יירחק מהם".