בשורה טובה לספורטאים הדתיים

במהלך דיון בנושא "התפרעות אוהדי בית"ר י-ם", הודיע ח"כ יעקב מרגי כי תוקם ועדת משנה לנושאי ספורט שבראשה יעמוד ח"כ מיקי זוהר.

נרי וייס , י"ב באב תשע"ה

מיקי זוהר, לטובת הספורטאים הדתיים
מיקי זוהר, לטובת הספורטאים הדתיים
צילום: דוברות הכנסת

סוף למשחקים בשבת? אם זה תלוי בראש ועדת המשנה לנושאי ספורט החדש, ח"כ מיקי זוהר, כנראה שהתשובה לכך תהיה חיובית.

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ח"כ יעקב מרגי הודיע היום (‏שלישי) במהלך דיון בנושא "התפרעות אוהדי בית"ר ירושלים בבלגיה", כי תוקם ועדת משנה לנושאי ספורט שבראשה יעמוד ח"כ מיקי מכלוף זוהר. 

הוועדה בראשה יעמוד זוהר, תעסוק בין היתר במניעת אלימות בספורט, סדרי עדיפויות בחלוקת הקצבות לליגות הבכירות על ידי מועצת ההימורים וגולת הכותרת עבור הספורטאים הדתיים: הנגשת הספורט לספורטאים שומרי שבת.

זוהר, שנכנס לכנסת מטעם מפלגת הליכוד ומהמקום ה-20, הצהיר כבר לא פעם כי קבוצות ליגת העל בכדורגל ובכדורסל המעוניינות לכבד ולשמור את השבת צריך לאפשר להם זאת. זאת ועוד, זוהר הוא לא רק חובב ספורט מושבע, כי אם היה גם ממקימי קבוצת הכדורסל של מכבי קריית גת שעלתה לא מזמן לליגת העל שבכדורסל. 

יחד עם זוהר חברים בוועדה גם  חברי הכנסת מירב בן ארי (כולנו) יוסף ג'אברין (הרשימה המשותפת), סופה לנדבר (ישראל ביתנו) ואיתן ברושי (המחנה הציוני).

מאיגוד הכדורסל נמסר: "איגוד הכדורסל מברך את ח"כ מיקי זוהר, לשעבר חבר הנהלת איגוד הכדורסל, על היבחרו לעמוד בראשות ועדת הספורט של הכנסת.
בוועדה יהיו חברים חברי הכנסת הבאים: מירב בן ארי, יוסף ג'אברין, איתן ברושי וסופה לנדבר ועל פי כתב המינוי של ח"כ זוהר הועדה הוסמכה לדון בשלב ראשון בשלושה נושאים.
1. מניעת אלימות בספורט.
2. סדרי עדיפויות בחלוקת הקצבות לליגות הבכירות ע"י מועצת ההימורים והסכמי השיווק של הטוטו-ווינר.
3. הנגשת הספורט לספורטאים שומרי שבת.
איגוד הכדורסל מתכוון לשתף פעולה עם הועדה ככל שיידרש, מה גם שבאיגוד הכדורסל אין משחקים בשבתות אלא בהסכמת שתי הקבוצות".

האם אכן הספורטאים הדתיים יהנו ממינויו של ח"כ זוהר? ימים יגידו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il