"לבקש אישור לעליית פולארד ארצה"

ח"כ מייקל אורן שביקר את פולארד כשכיהן כשגריר ישראל בארה"ב מקווה לראות אותו עולה ארצה וסבור כי על ישראל לבקש זאת מהאמריקאים.

חזקי ברוך , י"ד באב תשע"ה

יחזור לארץ הקודש?
יחזור לארץ הקודש?
צילום: פלאש 90

בראיון לערוץ 7 מביע חבר הכנסת מייקל אורן (כולנו), שגריר ישראל לשעבר, שביעות רצון מההחלטה האמריקאית על שחרורו של יונתן פולארד מכלאו בתום שלושים שנה.

חבר הכנסת אורן מזכיר כי במסגרת תפקידו כשגריר ישראל ביקר את פולארד בכלאו ו"בשבילי זה היה ביקור מזעזע פיזית נפשית, לראות אדם שישב אז 26 שנים בכלא. כמדינה לקחנו אחריות, התנצלנו, העברתי מכתב אישי מראש הממשלה לאובמה וביקשנו חמלה ולא חנינה ואני מאוד שמח שועדת השחרור החליטה כפי שהיא החליטה ופסקה לשחרר אותו".

"היה עדיף שהוא היה משתחרר לפני הרבה מאוד שנים, אבל עדיף עכשיו ולא לנצח. הוא צריך להתחיל להשתקם נפשית ופיזית בתקווה שהוא יוכל גם לעלות ארצה", אומר חבר הכנסת אורן הסבור כי על ישראל לבקש את האישור לפולארד לעלות ארצה.

באשר להערכות ולפיהן נועד שחרורו של פולארד להכשרת ההסכם עם איראן שב גם חבר הכנסת אורן וקובע כי אין קשר בין הדברים. הוא מזכיר כי גם האמריקאים עצמם מבהירים שאין כל קשר שכזה. "אנחנו מאוד שמחים שהוא משתחרר ונמשיך להשמיע את דעתנו על מה שכמעט כולנו בבניין הזה, בכנסת, מסכימים לו, שהעסקה הזו מסוכנת לנו, לאמריקה ולעולם".

אסתר פולארד, רעייתו של יהונתן, מסרה אמש הצהרה לכלי התקשורת בעקבות שחרורו של בעלה לאחר שלושים שנים בכלא האמריקני. "זו תחושת הקלה ושמחה", סיפרה, ''אני יודעת שכל כך הרבה אנשים חשים הקלה ושמחה ואנחנו רוצים לשתף את השמחה, אבל יהונתן צריך יותר מהכול קצת שקט ופרטיות".

אסתר הוסיפה "אחרי 30 שנים ארוכות של מאסר בתנאים הכי קשים בארה"ב, בעלי מסיים את הסיוט שלו והעונש שלו בנובמבר הקרוב".

רעייתו של פולארד נפגשה אתמול עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו.  "אחרי 30 שנה סוף סוף יהונתן ייצא מהכלא", אמר לה נתניהו. ''אנו מחכים לשחרורו".