גיא חזות מונה למפקד חטיבת "כפיר"

אלוף-משנה גיא חזות החליף בתפקידו את תת-אלוף אשר בן-לולו, אשר מילא תפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

עוזי ברוך , י"ד באב תשע"ה

החלפת פיקוד היום
החלפת פיקוד היום
צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה גיא חזות, מונה למפקד חטיבת "כפיר". הטקס נערך באנדרטת החטיבה בעפולה, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד עוצבת "עידן", תת-אלוף אורן אבמן, מפקדי החטיבה ולוחמיה, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה גיא חזות החליף בתפקידו את תת-אלוף אשר בן-לולו, אשר מילא תפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

מדברי מפקד עוצבת "עידן", תת-אלוף אורן אבמן: "גיא, אתה מקבל היום אחריות אדירה. אחריות להיות חלק מחבורה מצומצמת ומובחרת של מפקדי חטיבות סדירות בצה"ל – מפקדים שאחראיים במידה רבה על ביטחונה של מדינת ישראל ביום יום. אשר, ראיתי בשנה האחרונה את ההתקדמות האדירה של החטיבה בכל התחומים, ראיתי את האהבה העמוקה שאתה רוכש לפקודיך ואת ההערכה הרבה שלהם כלפיך. בעיקר, תהיה גאה על מה שעשית ועל מה שזרעת".

מדברי מפקד חטיבת "כפיר" היוצא, תת-אלוף אשר בן-לולו, "בשנתיים האחרונות, הייתה החטיבה שותפה משמעותית בהגנה על אזרחי מדינת ישראל. גדודי החטיבה ביצעו פעילות הגנה בכל הגזרות המבצעיות, מהר חריף בדרום ועד הר דוב בצפון, בעיקר ביהודה ושומרון ובבקעה. לוחמי החטיבה פעלו רבות להגן על הבית, למנוע יציאת טרור לערי ישראל, ולאפשר לאזרחי ישראל לחיות את חייהם. אני רוצה להביע את הערכתי בשם החטיבה, צה"ל ומדינת ישראל על תרומתם של הלוחמים, אתם המוקד של הסיפור לכם מגיעה הערצה גדולה".

מדברי מפקד חטיבת "כפיר" הנכנס, אלוף-משנה גיא חזות, "יצאתי למסע היכרות בתוך ומחוץ לחטיבה, בליווי וחניכה של אשר מפקד החטיבה. מצאתי יחידה משפחתית וצנועה שעשתה כברת דרך עצומה, מקצועית וערכית, מאז שהוקמה לפני עשור. תם העשור הראשון, ואני גאה לפתוח כמפקד החטיבה את העשייה בעשור השני ולהיות חלק מהמשפחה המנומרת. אתגרים רבים בפנינו, ומציאות נפיצה ומורכבת. השאר יסופר בדפי ההיסטוריה".