דקירות במצעד "הגאווה"

גבר חרדי דקר (חמישי) שישה משתתפים במצעד הגאווה בירושלים. הדוקר הוא ישי שליסל, שביצע אירוע דומה במצעד הגאווה לפני כעשר שנים.

חזקי ברוך , י"ד באב תשע"ה

זירת האירוע
זירת האירוע
צילום: ערוץ 7

גבר חרדי בשנות הארבעים לחייו תקף אחר הצהריים (חמישי) מספר משתתפים במצעד הגאווה בירושלים ברחוב קרן היסוד.

חובשים של מד"א שאבטחו את המצעד והיו בקרבת מקום הוזנקו מיידית למקום והעניקו טיפול ראשוני לשישה פצועים. פצועה אחת במצב קשה, צעירה כבת 16 מחוסרת הכרה ומונשמת, פונתה לשערי צדק. הערב חל שיפור קל במצבה אך נשקפת לה עדיין סכנת חיים.

שני פצועים באורח בינוני, גברים כבני 30 בהכרה, פונו להדסה עין כרם ושלושה פצועים במצב קל, שני גברים ואשה פונו לעין כרם ולשערי צדק. הפצועים סבלו מפצעי דקירה בפלג גופם העליון ובגפיים.

במהלך האירוע שרותי הדם של מד"א סיפקו לבית החולים שערי צדק (לשם פונתה הפצועה הקשה) 80 מנות ומרכיבי דם.

מאוחר יותר התברר כי החשוד בדקירה הוא ישי שליסל, שעשה מעשה דומה במצעד הגאווה בבירה לפני עשר שנים. שליסל נשא עונש מאסר והשתחרר מהכלא לפני כשלושה שבועות.

תגובות: ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן וקיבל עדכון על מעצר הדוקר שפצע צועדים במצעד הגאווה בירושלים.

"מדובר באירוע חמור ביותר. נמצה את הדין עם האחראים למעשה. במדינת ישראל חופש הבחירה של הפרט הוא אחד הערכים הבסיסיים של מדינת ישראל. עלינו להבטיח שבישראל כל איש ואישה יחיו בביטחון בכל דרך בה בחרו. כך פעלנו וכך נמשיך לפעול. אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים", אמר.

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין הביע זעזוע נוכח אירוע הדקירה בירושלים. "זהו מעשה מביש שיש להוקיע ללא כחל וסרק. השסעים בחברה שלנו הולכים ומתרחבים, ומעשים כאלו מביאים אותנו כחברה לסף תהום. חובתנו להעניק לכל מגזר את חופש הביטוי אך לעולם לא לנקוט אלימות! אני קורא לרשויות החוק למצות את הדין עם המפגע עד תום!"

הרב הראשי של ירושלים, אריה שטרן, גינה את התקיפה, "פגיעה בחיי אדם אסורה על פי דין תורה. המעשה שבוצע אחר הצהריים מחדד שוב את הסכנה שיש בהקצנה של גורמי שוליים ומלמד אותנו שצריך להמשיך לפעול כדי לעקור עשבים שוטים. החברה הדתית מוקיעה אנשים בעלי תפיסות כאלה וסולדת ממעשיהם. אני מתפלל על הפצועים למען החלמתם המהירה".

בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה, הגיב "אנחנו מתנגדים לדקירת יהודים. הגענו להפגין מול מצעד התועבה משום שאנחנו חושבים שאין מקום למצעדים כאלה בירושלים. ומדובר בפרובוקציה שרק מתסיסה את הרוחות. וקוראים למשטרת ישראל לא לאשר את המצעד שוב בירושלים".טוען....