אלמנת השוטר הדרוזי: אנחנו חלק מהמדינה

זה לא היה התפקיד שלו להסתער על המחבל, הוא שוטר תנועה בכלל אך הוא לא חשב על עצמו ועל המשפחה שלו, אמרה לבני הנוער האלמנה.

אורלי הררי , י"ד באב תשע"ה

אלמנתו של זידאן סייף
אלמנתו של זידאן סייף
צילום: יעקב מדר

1400 נערים ונערות יהודים ודרוזים מכל רחבי הארץ בכיתות ט' עד יב' השכימו היום (ה') קום והגיעו אל יערות הקרן קימת לישראל, במהלכן תרמו יום אחד מהחופש הגדול לשמירה על נוף ארצנו במהלכן פעלו בטיפוח היערות, סייעו בגיזום עצים ובפינוי הגזם.

במפגש שנערך עם רינאל, אלמנתו של זידאן סייף בכפר ינוח אשר נפל בבית הכנסת שבהר נוף, אמרה, "השנאה לא שווה לנו, תגידו רק מילים טובות לחברים. תפיצו טוב ותשנאו את השנאה. הוא חשב שהוא חייב לעשות משהו למדינה, כי אנחנו הדרוזים חלק מהמדינה.

זה לא היה התפקיד שלו להסתער על המחבל, הוא שוטר תנועה בכלל והוא הגיע ולא חשב על עצמו וכל המשפחה שלו. חשב שגם אם יאבד את החיים שלו הוא היה נוהג אותו דבר. בהתחלה הדבר היחיד שחשבתי זה שהבת שלי ואני אבדנו ברמה הפרטית. עכשיו בזכות המקרה הזה כולם יודעים שאנחנו חלק מהמדינה. היחס והכבוד שאנחנו מקבלים מהיהודים הוא עצום ומדהים. חשוב לי שנעביר את המורשת שלו. שכולם ידעו מה הפסדנו, יהודים ודרוזים נסתכל אחד על השני כבני אדם ולא משנה מה הדת שלך. הזכות שלנו לחיות בשלום."

ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות, יעקב חגואל, השותף לפרוייקט אמר בפגישתו עם בני הנוער בכפר ג'אן, "אתמול פורסם כי בית ג'אן עומד במקום הראשון לזכאות לבגרות ואנו חשים גאווה רבה. אנו מחויבים להעמיק את ברית החיים עם העדה הדרוזית בישראל, ובכך לבנות יחד חברה מתוקנת יותר, חיונית יותר ובעיקר כזו שתוביל את מדינת ישראל למקום של יצירה ועשייה".

מנכ"ל המועצה הציונית בישראל, יגאל ברנד סיפר, "ימי החופש הגדול עלולים לזמן שלל אתגרים לבני הנוער. אנו במועצה הציונית מאמינים כי מעבר לאחריות ההורית לניתוב נכון וחיובי של פנאי לילדיהם בימי החופש הגדול, גם על הארגונים החברתיים יש לקחת חלק בכך. פרויקט תורמים מהחופש משלב תרומה לקהילה ולארץ וגיבוש בין תרבויות שונות לצד הנאה וכיף".