ירושלים: נהגי הרכבת הקלה שבו לעבודה

השופטת שרה שדיאור הורתה לנהגים לשוב מיידית לעבודה, וזאת על פי תוכנית העבודה שפורסמה לציבור.

ידידיה בן אור , י"ז באב תשע"ה

תחנת רכבת קלה הרכבת הקלה ירושלים
תחנת רכבת קלה הרכבת הקלה ירושלים
צילום: מאיר סלע

בעקבות צו בית הדין לענייני עבודה שבו לפני הצהריים הנהגים ברכבת הקלה לעבודה ורכבות ראשונות כבר נעות על הקו.

בהחלטת השופטת שרה שדיאור נאמר, "אני מורה לכלל העובדים השובתים ברכבת ולנהגים לשוב מייד ולאלתר לעבודה המלאה והסדירה לרבות במתווה החדש על פי תוכנית העבודה שפורסמה לציבור וזאת עד להחלטה אחרת".

ועד נהגי הרכבת הקלה וההסתדרות השביתו הבוקר את כל מערך הרכבת הקלה בירושלים, בעקבות חילוקי דעות במשא ומתן על ההסכם הקיבוצי מול ההנהלה.

מהנהלת הרכבת הקלה נמסר בתגובה, "זוהי התנהגות בריונית שנעשית מסיבות טקטיות בלבד ופוגעת משמעותית בשגרת החיים בעיר על גבו של הציבור".

"בכוונתנו לפעול בכלל האמצעים העומדים לרשותנו לרבות פניה לקבלת צו מניעה שתחייב אותם לשוב לעבודתם ופנייה למשטרת ישראל", הוסיפו בהנהלה.

מנגד אומר יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל, כי ההנהלה משמיצה ומהלכת אימים על העובדים, בזמן שהיא נוקטת בהתנהגות בריונית חסרת תקדים, כלשונו.

"העובדים התייצבו לעבודה מלאה אך ההנהלה היא זו שבחרה לשנות באופן חד צדדי, ובלי להיוועץ בנציגות העובדים, את סדרי העבודה, המפות והתדירות של הרכבות", טוען בונפיל.

לדבריו, "הטענה כי הדבר נעשה מתוך שיפור השירות, אינה עומדת בקנה אחד עם העובדה כי המהלך שעשתה ההנהלה והאופן שבו נהגה, יצרו סיכון בטיחותי לעובדים ולנוסעים. אני קורא להנהלת הרכבת הקלה להחזיר את הסדר על כנו, לבטל את השינויים החד-צדדים באופן מיידי ולבחון את הצעדים בשיתוף הוועד והעובדים".