התמונות מוכיחות ששטייניץ חתם?

בקהילה הלהט"בית טוענים כי תמונות שצולמו אמש בהפגנה בתל אביב שוללות את טענת שר התשתיות שלא חתם על מסמך ההתחייבות.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ז באב תשע"ה

חתם או לא חתם?
חתם או לא חתם?
צילום: האגודה למען הלהט"בים

מה מספרות התמונות? שר התשתיות, ד"ר יובל שטייניץ (ליכוד), טען הבוקר (ראשון) כי בניגוד לטענת מארגני העצרת אמש בגן מאיר בתל אביב, הוא לא חתם על המסמך שהחתימה עליו הוצבה כתנאי לכל הנואמים בעצרת.

בראיון לגלי צה"ל אמר שטייניץ, "תנאים כאלה לא מקובלים עלי, אני שר בממשלת ישראל ואני לא חותם על שום מסמך. אף על פי שהמסמך נראה לי לחלוטין".

"לכן במקום לחתום הקראתי כמה שורות מתוך אותו מסמך. כשר אני לא חותם על שום עצומה", הוסיף שטייניץ.

אולם, בקהילה הלהט"בית הוציאו הבוקר גם כן תמונות שצולמו בהפגנה אמש, אשר מוכיחות לטענתם כי שטייניץ דווקא חתם על המסמך המדובר.

בתגובה לטענת שטייניץ אומרים באגודה למען הלהט"ב, "אין לנו אלא להצטער על טענה זו, שאינה נכונה לאור הצילומים מהאירוע ומהעובדה שהשר שטייניץ אף הקריא חלקים מן המסמך על הבמה".

באגודה מוסיפים, "השר שטייניץ לא הסכים בתחילה לחתום על טופס ההתחייבות אך שוכנע על ידי יושבי הראש של האגודה לעשות זאת; השר צולם כשהוא חותם על הטופס וביקש להקריא את המסמך על הבמה, כפי שאכן עשה, ואז – נעלם ועמו המסמך".

לדבריהם, "התעוררנו לבוקר שבו השר שטייניץ מכחיש את חתימתו על המסמך, ולמעשה, מוכיח לנו שהשתמש בקהילת הלהט"ב באופן ציני, לקידום עצמי ומבלי לראות עצמו מחויב לפעול למענה באופן מהותי".