לא מתנצל
''אנחנו האחרונים שניתן להאשים באלימות"

ח"כ סמוטריץ' מותקף באלימות מילולית חריפה מנציגי הלהט''בים. כעת הוא משיב אש ומדגיש: אסור להתכופף, יש לנו אמונה מלאה בצדקת הדרך.

שמעון כהן , י"ז באב תשע"ה

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: אריה מינקוב

ביממות האחרונות הפך חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לסדין האדום של הקהילה הלהט"בית שהטוענת כלפיו כי מה שנזרע על ידו בעבר נקצר כעת בניסיון הרצח במהלך מצעדה של הקהילה בירושלים.

בראיון ליומן ערוץ 7 קובע חבר הכנסת סמוטריץ' כי הדברים אינם חדשים וכי הוא זוכה לקיתונות של גידופים וקללות מאנשי הקהילה מאז נכנס לכנסת. "מה שקורה ביממות האחרונות זה דבר מסוכן מאוד.

''יש כאן ניסיון הזוי לסתום פה לכל מי שחושב אחרת, לכל מי שמתנגד לקהילה ולהכרה בנישואים חד מיניים. אני מציע להיכנס לדף הפייסבוק שלי ולראות את הקללות הנאצות וההכפשות נגדי, אלימות מטורפת כלפי. אם אנשים טוענים שהם נגד אלימות אז הצד האלים בסיפור הזה הוא הצד שלהם".

במקביל, הוא אומר, אין בכוונתו לקחת אחריות על הטירוף של שליסל שניסה לרצוח משתתפים במצעד הקהילה, אך עם זאת בעוד בצד שלו יש גינוי מקיר לקיר למעשה הרי שבצד השני יש שיח אלים מראשיתו ועד סופו ו"לא רק שאנשים אינם מתנערים מהשיח הזה אלא שאני רואה איך ראש הממשלה, הנשיא, שמעון פרס, וכמובן כל האופוזיציה כמו גלאון וכל הקשקשנים האחרים, מצטרפים לשיח האלים הזה, עושים דה לגיטימציה לדמוקרטיה לחופש הביטוי וליכולת שלי ושל אנשים אחרים שמחזיקים בעמדות ובערכים אחרים שהרוב תומך בהם להתבטא".

"אני לא מכחיש ולא מתבייש בכך שאני מחזיק בערכי המשפחה המסורתית, וחושב שזה מה שנכון מוסרית, יהודית, דתית וטבעית בעולם ולכן אמשיך להתנגד לכל מיני מבנים של תאים משפחתיים ואם מישהו רוצה להלך עליי אימים הוא לא יצליח.
''אסור לנו להתכופף מול הדבר הזה. יש לנו ביטחון ואמונה מלאה בצדקת הדרך שלנו''.

''אני בעיקר מצטער על כך שהמשטרה משתפת עם הדבר הזה פעולה וכל מי שמעז לפרסם משהו נגד הלהט"בים מיד נחשב למסית לרצח ומיד עוצרים אותו".

בהתייחס למעצרה הקשה והאלים של הרבנית גרוסמן אומר סמוטריץ' כי מדובר בהתנהלות אופיינית למשטרה, שכן היא האחראית לשרשרת של מחדלים סביב ניסיון הרצח שביצע שליסל, וכעת, לאחר שלא פיקחו עליו דווקא ביום הזה המשטרה "מנסה לפצות על שרשרת של מחדלים בהתנהגות היסטרית ומטורפת שפוגעת בשלטון החוק.

''אני קורא למשטרה ולשר לביטחון פנים לשתות מים, להירגע ולטפל בעניינים בצורה מקצועית ולא להתלהם כמו איזה עדר".

על מגבלות השיח כפי שהוא רואה אותם אומר סמוטריץ' כי "אלימות היא קו אדום וקריאה לאלימות היא קו אדום. מי שיקרא לתקוף להכות לדקור ולפגוע פיזית זה דבר נורא ואיום. כל מה שהוא הבעת דעה לגיטימית איך אפשר להשתיק אותו? אם נלך צעד נוסף אז נגיד שכל מי שקורא להקמת מדינה פלשתינית קורא לרצח יהודים? כל מי שסבור שמתנחלים גורמים נזק למדינת ישראל אז הוא נותן לגיטימציה לירות במנחלים?".

אז איך הגענו למציאות הזו שבה המערכת כולה חוששת מהקהילה הלהט"בית? לסמוטריץ' תשובה ברורה: "הקהילה הלה"טבית היא קהילה אלימה ודורסנית וצריך לדעת את זה. אני חווה את זה על בשרי מאז שאני בכנסת. הסגנון והשיח שם הכול באגרסיביות ובמילים מכוערות שאני לא יכול לחזור עליהם. הדיוטא התחתונה. אי אפשר לרדת נמוך יותר משיח ביבים המגעיל שהחבורה הזו מטיחה כלפיי''.
"סוף האמת לנצח. רוב העם קרוב אלינו מאשר אליהם גם אם כעת הסיטרא אחרא קצת חוגג"

סמוטריץ' לא נפגע מהם. ''זה לא קהל היעד שלי ולא מפריע לי. זה בעיקר פוגע בהם ושם מראה מול העיניים שלהם. הם, שמדברים על כבוד, הכלה, סובלנות ויכולת לקבל, אין להם פרומיל של יכולת לקבל שיח אחר".

הוא מוצא קשר ישיר לאופן השיח הלהט"בי לשיח השמאלני הקיצוני, "גם השמאל הקיצוני הוא מיעוט קטן, כמו גלאון והצעקנים שלצידה שהם מיעוט קטן ומתוסכל שמאמץ שיח צעקני. אצלם כל המתנחלים אשמים ברצח הנורא של התינוק בכפר דומא וכל הדתיים אשמים בטירוף של שליסל. מנסים לסתום את הפה ולייצר לנו דה לגיטימציה. אסור לנו להתכופף מול הדבר הזה. יש לנו ביטחון ואמונה מלאה בצדקת הדרך שלנו.

''אנחנו הרי האחרונים שניתן להדביק להם תווית של אנשים אלימים. אם אצלנו יש מקרה בשוליים אז כל מעשה משוגע זוכה להתנערות מקצה לקצה, ואם יש אלימות בהיקפים הרבה יותר גדולים והתגובות החברתיות הרבה פחות נחושות זה דווקא מהצד השני, אז שלא יטיפו לנו. אנחנו יכולים לטפוח לעצמנו על השכם. אנחנו האחרונים שניתן להאשים אותם באלימות".

סתימת פיות: פעילי הלהט"ב מפריעים לנאומו של שטייניץ

דוגמא לאופן בו מתנהל הציבור הדתי מוצא חבר הכנסת סמוטריץ' בימי הגירוש, ימים בהם זכויותיהם, מפעל חייהם והאידיאולוגיה של הציבור הדתי נרמסו במה שהוא מגדיר כפשע נוראי, ועם זאת התגובה הייתה באצילות שייתכן והייתה מוגזמת, כדבריו. "יש ציבור בעולם שהיה מגיב כך? מישהו יטיף לנו על איך מקיימים שיח?", הוא שואל ואומר: "אני לא חושב שיש מה להתמודד איתם. אני מדבר פנימה אל כוחותינו: תהיו חזקים. נעבור את הגל הזה שכולו שקר.

''אנחנו האחרונים שצריכים לייסר את עצמם ולהלקות את עצמנו. סוף האמת לנצח. רוב העם קרוב אלינו מאשר אליהם גם אם כעת הסיטרא אחרא קצת חוגג".