ח"כ מהמחנה הציוני "העז" לסייר בבנימין

דני עטר ביקר בבנימין "דווקא בגלל המורכבות" והותקף בפייסבוק משמאל. "התלהבת מהכיבוש?", הוא נשאל.

עדו בן פורת , י"ז באב תשע"ה

ח"כ עטר (משמאל) במטה בנימין
ח"כ עטר (משמאל) במטה בנימין
צילום: דוברות מועצת בנימין

ביום הכי חם בשנה (ולא רק בגלל הטמפרטורות הגבוהות) הגיע ח"כ דני עטר מסיעת המחנה הציוני לביקור ראשון במועצה האזורית מטה בנימין.

"דווקא בגלל המורכבות של היום הזה כשברקע שיח טעון החלטתי לא לבטל ולהגיע", סיפר. ''ברגעים כאלו אנחנו חייבים לנהל שיח ולא להתבצר איש איש במחנהו תוך הפניית אצבע מאשימה"'.

הסיור החל באולפנת דולב ובתצפית לכיוון גוש דן והמשיך מזרחה לתצפית ממזרח בנימין לעבר בקעת הירדן והסתיים באתר שילה הקדומה.

אנשי השמאל הקיצוני מהמחנה הציוני ותומכיו השתלחו בעמוד הפייסבוק של ח"כ עטר על ש"העז" לסייר בבנימין וב"שטחים הכבושים", כהגדרתם. "אתה מהמחריבים של 'העבודה'. פואד הדור הבא", כתבו לו.

גולש נוסף כתב לעטר ''כבר איבדת את הקול שלי כשתמכת בחוק המלבין את החטיבה להתנחלות". גולש אחר הביע אכזבה מחיזוק הימין, כלשונו. "מאכזב שדווקא עכשיו, בחרת לחזק דווקא את אלה המאיימים על שלטון החוק, השיוויון, הליברליזם, החופש מדת, תענוג.

"איזה יופי! הקימו אולפנה! מה זה הקימו? בכסף של מי הקימו? על חשבון מי הקימו? כמה גדודים שומרים על האולפנה? לכמה ימי מילואים יקראו לי כדי להגן על האולפנה? התלהבת מהכיבוש? התגלחת על הקול שלי!", הבהיר.

ח"כ עטר לא התרגש. "חשוב שכולם יכירו מקרוב את ההתיישבות ואת חבל הארץ הזה שבו צמח והתפתח עם ישראל בראשית ימיו", הסביר. ''אין ספק שהנוף, האנשים ועוצמת ההתיישבות בבנימין מזכירים במובנים רבים את ההתיישבות העובדת בה גדלתי''.

לדבריו למרות המחלוקות ואולי בגללן, חובה לנהל שיח. ''החברה הישראלית, לצערי, לא מקיימת מספיק שיח בתוכה ומי שיוצר את השיח התקשורתי והכללי הם הקיצוניים שאינם מעידים על הרוב".

יו"ר המועצה, אבי רואה, הדגיש כי הוא מוצא חשיבות רבה בביקור הזה. "ההכרות עם האזור, השיח שנוצר וההבנה שאנחנו שותפים לאתגרים רבים יותר מהמחלוקות היא התרומה המשמעותית מביקור שכזה. אנחנו צריכים לשלב ידיים ולפעול יחד כדי לחזק את ההתיישבות בכל רחבי הארץ, בגליל, בנגב, בערבה, ביהודה, בבנימין ובשומרון".