"לבושתי, פחדתי לעלות להר הזיתים"

חתן פרס ישראל הזמר יהורם גאון סיפר לערוץ 7 על התחושות בהופעה המיוחדת על הר הזיתים.

עוזי ברוך , י"ח באב תשע"ה

יהורם גאון. מגיש תוכנית בערוץ 20 החדש
יהורם גאון. מגיש תוכנית בערוץ 20 החדש
פלאש 90

"אף פעם לא שרתי כל כך קרוב לסבא וסבתא שלי", סיפר חתן פרס ישראל הזמר יהורם גאון בשיחה עם ערוץ במהלך הופעתו אמש (ראשון) על פסגת הר הזיתים

"הקירבה הזו עשתה לי, עשתה בי התרגשות מיוחדת. אני זה האיש שמצאתי את קברם, ולמרבה המזל הקברות שלהם היו כמעט היחידים בכל השורה שהיו שלמים. אז קראתי לכל בני המשפחה ואמרנו קדיש, ופתאום חשתי שמעולם לא הייתי כל כך קרוב לבא שלי וסבתא שלי כפי שהייתי קרוב היום, ולא רק קרוב אלא גם שר ושר מתוך הלב".

בראיון מתייחס גאון לבעיות הביטחוניות המקשות על העלייה לבית העלמין הוותיק שבהר, "אני מדבר על זה ודיברתי על זה הרבה, דיברתי על זה כבר פעמים ברדיו. יש פה בעיה וצריך שנגיע למצב כזה שכל מי שרוצה לפקוד את קברי משפחתו יבוא לכאן בחופשיות ובלי פחד. אני לבושתי אומר שקרה לי זה איזה פעם או פעמיים אחרי מהומות או אינתיפאדה כזו או אחרת, שלא באתי לכאן כי פחדתי וזה דבר איום ונורא אני מתבייש לומר את זה אבל כך זה".

"לא יודע מה, צריכה להיות פה משטרה אולי תחנת משטרה, אבל זה שיהודי לא יוכל לעלות לפקוד את משפחתו בהר הזיתים זו אמירה טראגית", הוא אומר בנחרצות.

האזור המיוחד בו התקיימה ההופעה חקוק בלבו של גאון כבר מימי ילדותו כאשר לפני 70 שנה הוא איחר בבוקר לבית הספר מכיוון שהביט דקות ארוכות בחומות העיר העתיקה והתרגש, "יצחק שליו המורה שלי אמר לי שאם זו הסיבה אז הוא סולח לי".

גאון מאמין בתרבות ובשירה היהודית והישראלית על אף ההתרחקות שנראית לעין והניסיון מצד אמנים להדמות לתרבות המערב, "אני לא דואג בכלל, ואני רק אשתמש במשפט ששמעתי מהגדולה מכולן מורתי הגדולה, נעמי שמר, שאמרה 'יש שעה 12 וכל פעם היא חייבת לחזור', אני מאמין שיש סיבוב כזה שכל פעם מתרחקים ואז חוזרים אל 'שעה 12' והמוסיקה היהודית תחזור, תפרח ותשגשג כבימים ימימה". טוען....