שני חיילים נפצעו קשה בפיגוע דריסה

שלושה חיילים כבני 20 נפצעו בפיגוע דריסה בצומת סינג'יל הסמוך לשילה בבנימין. מצבם של שניים מהם קשה. המחבל הדורס נורה.

קובי פינקלר , כ"א באב תשע"ה

פינוי הפצועים בפיגוע
פינוי הפצועים בפיגוע
צילום: גבעת אסף

שני חיילי צה"ל כבני 20 נפצעו באורח קשה וחייל נוסף באורח קל בפיגוע דריסה שאירע אחר הצהריים (חמישי) בצומת סינג'יל הסמוך לשילה שבבנימין.

לאחר טיפול ראשוני בשטח פונו שני הפצועים לבתי החולים בירושלים בסיוע מסוק ומצבם מוגדר קשה ולא יציב, הם מורדמים ומונשמים. 

מחקירה ראשונית עולה כי הרכב הגיע מכיוון ירושלים. באזור הצומת הוא הבחין בלוחמים שעומדים בצד הכביש, ביצע פרסה, נסע לעברם ודרס אותם. על הרכב נמצאה לוחית רישוי ישראלית, ככל הנראה מדובר ברכב גנוב או רכב פלסטיני שהוסווה כישראלי. הרכב הדורס התהפך, הנהג נורה על ידי כוח צבאי ופונה לבית החולים שערי צדק.

הפראמדיקים של מד"א בצלאל בן חמו, גבי רוזנפלד ויאיר שוסהיים שהגיעו למקום האירוע וטיפלו בנפגעים סיפרו, "כשהגענו למקום, ראינו רכב הפוך על הגג ובסמוך אליו היו בשולי הכביש ועל הכביש שלושה צעירים כבני 20, סביבם היו הרבה אנשים וכוח רפואי של צה"ל שהתחיל לטפל בהם. שניים מהפצועים היו מחוסרי הכרה וסבלו מפגיעת ראש ופגיעה רב מערכתית והפצוע השלישי היה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים.

התפצלנו  וביחד עם צוותים רפואיים שלנו ושל צה"ל שהיו במקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים, שכלל, מתן נוזלים, הרדמה, הנשמה וטיפול תרופתי. לאחר שייצבנו את מצבם בשטח, פינינו את אחד הפצועים בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם ואת הפצוע השני פינינו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לחבירה עם מסוק שנחת בסמוך. הפצוע השלישי שהיה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים, לאחר שטופל בשטח הוא פונה לבית חולים בלינסון כשמצבו מוגדר קל".

נציין כי בתקופה האחרונה אירעו באזור ירושלים וברחבי יהודה ושמרון שורה של פיגועי דריסה שכוונו כלפי אזרחים וכלפי אנשי כוחות הביטחון. 

באחד הפיגועים, אשר התרחש בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים נהרג הצעיר שלום שרקי הי"ד ונפצעה הצעירה שירה קליין. בפיגוע נוסף שהתרחש בחודש מאי האחרון בשכונת א-טור בירושלים נפצעו לוחם ולוחמת מג"ב שהיו בפעילות שגרתית. המחבל הדורס חוסל.טוען....