סגן מנהל בית החולים הדסה: פגיעה רב מערכתית

ד"ר שלמון אשר, סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם, קיבל אחר הצהריים את שני הפצועים קשה מפיגוע הדריסה סמוך לשילה.

אלירן אהרון , כ"א באב תשע"ה | עודכן: 18:45

ד"ר אשר שלמון
ד"ר אשר שלמון
צילום: ערוץ 7

ד"ר שלמון אשר, סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם, קיבל אחר הצהריים את שני החיילים שנפצעו היום (חמישי) קשה בפיגוע הדריסה סמוך לשילה.

"קיבלנו לפני שעה וחצי שני פצועים קשה מפיגוע הדריסה. אחד הגיע באמבולנס השני במסוק. שניהם במצב קשה אך יציב ולא נשקפת סכנה לחייהם עם פגיעה רב מערכתית. קלטנו אותם בחדר הטראומה שלנו, וביצענו שורה של פעולות בירור כדי להבין את היקף הפגיעות וחומרתן. אנחנו כרגע יכולים לומר שפצוע אחד נמצא בחדר ניתוח. הפצוע השני עדיין נמצא בחדר הטראומה ובשעות הקרובות נחליט האם לנתח אותו או לא".

על אופי הפציעה הוא אמר "מטבע הדברים הפציעה מזכירה פציעות דריסה אחרות, כלומר פגיעה באיברים שונים, פגיעה רב מערכתית, יש פגיעה בראש ובגפיים ושברים. פגיעות כאלה דורשות טיפול מורכב לא רק להבין מה יש, אלא גם לראות מה דחוף ומה דחוף יותר ולפי זה לתכנן את הטיפול".

סמוך לשעה שלוש ורבע דרס נהג פלסטיני עם רכב בעל לוחית זיהוי ישראלית שלושה ישראלים בצומת סינג'יל בכביש 60, סמוך לשילה. שני צעירים ישראלים נפצעו באורח קשה ואחר נוסף באורח קל. כוח צה"ל שהיה במקום ירה בנהג שניסה להימלט מהמקום.

מחקירה ראשונית עולה כי הרכב הגיעה מכיוון ירושלים. באזור הצומת הוא הבחין בקבוצת הישראלים שעומדת בצד הכביש, ביצע פרסה, נסע לעברם ודרס אותם. ההערכה הראשונית היא שמדובר ברכב גנוב או רכב פלסטיני שהוסווה כישראלי. הרכב הדורס התהפך והנהג נורה על ידי כוח צבאי.אלין