60 רבנים צבאיים סיימו את הקורס המאתגר

טקס הסיום נערך בכותל המערבי. הרב הראשי לצה''ל תא"ל הרב רפי פרץ: "אנחנו חמושי תורה ואיתה אנחנו באים לצבאות ה' ולמערכה".

חזקי ברוך , כ"א באב תשע"ה

סיום טקס רבניים צבאיים בכותל
סיום טקס רבניים צבאיים בכותל
חזקי עזרא

סיום קורס רבנים בכותל

טקס סיום קורס רבנים צבאיים נערך הערב (חמישי) בכותל המערבי במעמד הרב הראשי לצה''ל תא"ל הרב רפי פרץ וסגל הפיקוד הבכיר של הרבנות הצבאית.

הרב פרץ הסתכל על שורות האורחים ובני המשפחה שהגיעו לטקס המרגש ואמר כי "הדבר הכי מלבב פה זה השורות הראשונות. כל כך הרבה ילדים. לא היה קורס כזה ולא יהיה קורס כזה שככה מסיימים אותו".

הוא התייחס גם למקום המיוחד בו נערך הטקס, "מתאים מאוד שקורס קצינים של הרבניים הצבאיים יסיים פה בכותל כאומר לאדריאנוס קיסר שהפך את הרחוב הזה לאבק, 'הפסדת'. ואומר לכל ההיסטוריה, 'תראו אותנו, אנחנו לא רק לובשי מדים אנחנו חמושי תורה וחמושים בעוז רוחני ואיתו אנחנו באים לצבאות ה' ואיתו אנחנו באים למערכה'".

הרב הראשי לצה''ל פנה אל הקצינים הטריים, "ברוך ה' שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. אתם הולכים להיות רבני גדודים, אתם הולכים להיות שותפים בשדה המערכה ולפני שנה רבנים שסיימו לא מכבר השתתפו במבצע 'צוק איתן' והיו שותפים במערכה מצד אחד, מצד שני בעדינות, באהבה אל כל אחד, ברכות כשצריך לחבר את השורות ולהפוך כל מקום לירושלים".

סא"ל בנימין שמיר, מפקד הקורס אמר כי "חלה עלינו חובה להיות כמלאך ה' שליח ה' ביחידה, הפועל לחייל הדתי לשמור מצוות ולקדש שם שמיים הנושא בעול עם חבריו בגדר 'עמו אנוכי בצרה' וכל זאת תוך חיבור לתורה, חיבור לתלמידי חכמים ומסירות לעבודת הקודש".

סגן נדב שניר שסיים את הקורס סיפר על השבועות המאתגרים. "היינו בבה"ד 1 שלושה שבועות וקיבלנו המון ערכים, המון כלים איך להיות קצין ומפקד בצבא. אחר כך עברנו לעיר הבה"דים להשלמה חילית שם קיבלנו הדרכות ניסיוניות ומעשיות איך רב פועל בשטח ועכשיו הגענו לסוף הקורס".

שניר סיפר על המשמעות של התפקיד עבורו, "אין ספק שלהיות רב צבאי זה לקחת את כל הפלוגה, היחידה והגדוד למקום הרבה יותר גבוה, הרבה יותר חזק. רוח מפעמת. הרב הוא חלק מהגדוד והגדוד לא זז בלי הרב. אין ספק שהרב הוא החלק המרכזי בגדוד. אנחנו באים לחזק את הלוחמים בתודעה יהודית ולחבר למסורת ולשורשים".

הוא חשף את המניע שדוחף אותו לפעול, "אחרי שאיבדתי חבר שהיה כמו אח ב'צוק איתן', הרוח שמפעמת היא זו שגורמת לשליחות ומסירות לכלל ישראל".טוען....