הגבאי במסר תקיף לבג"ץ

דוד הרוש, גבאי בית הכנסת איילת השחר, מזהיר כי אם הבג"ץ לא ידחה את ההריסה, המתפללים יתבצרו במקום. "לא ניתן את זה על מגש של כסף".

בני טוקר , כ"ב באב תשע"ה

בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב
בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב
אלירן אהרון

דוד הרוש, גבאי בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב, מזהיר כי אחרי 13 שנה המתפללים לא ייכנעו בקלות ויאפשרו את הרס בית הכנסת.

"כל השנים הבטיחו לנו שיסדרו את העניין", אמר הרוש בראיון לערוץ 7, "קנינו את הקרקע, אבל בפועל עד היום המנהל האזרחי והפרקליטות לא נתנו חוות דעת והדיונים נמשכים. אנחנו מחכים להמלצה חיובית ואז נפנה לבג"ץ ונדרוש את דחיית ההרס. נכון להיום ההרס אמור להיות ביום שני".

הראיון המלא עם דוד הרוש

לדבריו מדובר בניסיון נואל של ארגון יש דין לגרור את הערבי למאבק, "ארגון יש דין לקחו את הערבי מוחמד אבו לטיף שטוען שהוא הבעלים של הקרקע. אנחנו רכשנו כבר פעמיים את הקרקע הזאת, פעם אמרו לנו שזה קרקע מספר 12 ואחר כך אמרו שזה 14 שילמנו עליה פעמיים".

הרוש מזהיר כי ללא פתרון הם ישארו ללון בבית הכנסת, "מעל 6 מיליון שקלים הושקעו במבנה המפואר, זה בית כנסת ירושלמי עם נוסח ירושלמי, באים לכאן כל תושבי גבעת זאב משכונת מורשת, אין שום קרקע ציבורית אחרת שהבית כנסת יכול להיבנות עליו. מעל 300 מקומות מסומנים בבית כנסת והרב עזריאל הכהן מנהיג את בית הכנסת".

"ביום ראשון נקיים עצרת גדולה עם שרים וחברי כנסת. כל עם ישראל יבוא לכאן ואם זה לא יעזור אנחנו נתבצר בבית הכנסת, נישן שם ונלמד אפילו כמה ימים. אנחנו לא מתכוונים לתת את זה על מגש של כסף".

גבעת זאב