המצרי של באזל: רגיל לשחק בפלסטין הכבושה

מוחמד אלנני, שחקנה המצרי של פ.צ באזל שיפגוש את מכבי ת"א בפלייאוף ליגת האלופות, מחמם את האווירה. האוהדים הצהובים בכוננות.

נרי וייס , כ"ג באב תשע"ה

מכבי מול באזל. במפגש הקודם ביניהן
מכבי מול באזל. במפגש הקודם ביניהן
צילום: רויטרס

הגרלת פלייאוף ליגת האלופות שהתקיימה ביום שישי האחרון זימנה עבור הצהובים מתל אביב מפגש נוסף, השלישי במספרו, מול קבוצת פ.צ באזל השוויצרית.

אמנם בפעמיים הקודמות שנפגשו השתיים, הודחו הצהובים על ידי השוויצרים, אך הפעם מקווים במכבי תל אביב כי הסגל המגובש עם המאמן החדש שעל הקווים יוכלו לשוויצרים וינקמו בהם על ההדחות מאירופה בשנתיים הקודמות.

בתוך כך, יש בקבוצה השוויצרית מי שמחמם את האווירה שבוע לפני המשחק הראשון בפלייאוף ליגת האלופות. בפעם הקודמת שנפגשו, כוכבה של באזל, מוחמד סאלח המצרי היה זה שחימם את האווירה כשבתחילה סירב להגיע למשחק הגומלין מול הצהובים בישראל כשאמר כי "לא אשחק נגד הציונים".

בשל תוצאה שברירית מהמשחק הראשון בבאזל, הוכרח סלאח להגיע לארץ למשחק הגומלין מול המכבים מתל אביב, ולו רק כדי "שדגל הכיבוש לא יונף בליגת האלופות", לדבריו. עוד אמר סלאח כי הוא "לא מגיע לישראל, כי אם לפלסטין הכבושה".

סלאח עזב את באזל כשנמכר לקבוצת הפאר האנגלית, צ'לסי, אך בקבוצה השוויצרית נותר שחקן מוסלמי נוסף, מוחמד אלנני המצרי.

הפעם היה זה תורו של אלנני לצאת נגד המפגש מול הקבוצה מישראל. כשנשאל על ידי התקשורת המצרית אם יופיע למשחק הגומלין מול מכבי תל אביב בישראל, אמר אלנני: "אני כבר רגיל לשחק בשטחי פלסטין הכבושה".

אלנני סיפר כי מאז ההגרלה שזימנה את הקבוצה הישראלית, הוא מקבל הודעות מאוהדים ערבים רבים שינצח את הציונים מישראל, וכי הוא מקבל תמיכה רבה בעולם המוסלמי. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il