שביתת עובדי הרנטגן נמשכת

עובדי מכוני הרנטגן בבתי החולים הציבוריים המאוגדים בהסתדרות ממשיכים את שביתתם שהחלה ביום חמישי: מוחים על תנאי שכר וסיכוני קרינה.

ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ה

צילום רנטגן ריאות
צילום רנטגן ריאות
צילום: רויטרס

שביתת עובדי מכוני הרנטגן והדימות בבתי החולים במערכת הבריאות הציבורית, המאוגדים בהסתדרות, שהחלה ביום חמישי, תימשך גם היום (ראשון).

בהסתדרות מסבירים כי "כחלק מהצעדים הארגוניים מושבתים כל מכוני הרנטגן והדימות בבתי החולים הממשלתיים, בשירותי בריאות כללית, בבית החולים הדסה, שערי צדק ובתי החולים העירוניים איכילוב ובני ציון. גם בתי הספר לרנטגנאים יהיו סגורים".

עוד מציינים בהסתדרות כי "ההשבתה תהיה במתכונת חירום כאשר יינתן שירות רק למקרים רפואיים בהולים ביותר". עם זאת מדגישים שם כי "למחלקות הפגים ויונקים, בחדרי לידה ובמחלקות טיפולי נמרץ ומיון דחוף יינתן שירות כסדרו ובכל בית חולים יוקם צוות רנטגנאים לשעת חירום".

באשר למניעי ההשבתה מזכירים בהסתדרות כי "איגוד הרנטגנאים והעובדים מוחים על תנאי העסקתם ושכרם לאור העובדה שהם חשופים במשך שעות רבות לקרינה מייננת באופן שמסכן את בריאותם, סובלים ממחסור חמור בכוח אדם ומעומסי עבודה קשים ללא תמורה מספקת. שיחות שהתנהלו בחודשים האחרונים בין האיגוד לאוצר ולמעסיקים נקלעו למבוי סתום".