לא ממריאים: הנבחרת הפסידה לאוקראינה

נבחרת הכדורסל היתה בטוחה שתתמודד בטורניר ההכנה מול יריבות קלות, אבל נכון לעכשיו הדברים לא מתחברים היטב לשחקנים של ארז אדלשטיין

ניצן קידר , כ"ה באב תשע"ה

אדלשטיין. הרבה עבודה לפניו
אדלשטיין. הרבה עבודה לפניו
דוברות איגוד הכדורסל

נבחרת ישראל בכדורסל, העסוקה בהכנת לקראת אליפות אירופה שתתקיים בעוד חודש בצרפת, נמצאת במיני משבר. שני משחקי הכנה, שני הפסדים, וכאב ראש אחד גדול למאמן ארז אדלשטיין.

הערב הפסידה הנבחרת לאוקראינה 88-83, למרות שבחלקים מהמשחק הפגינו השחקנים יכולת טובה.

המאמן אדלשטיין החליט לפתוח במשחק עם גל מקל, רביב לימונד, שון דאוסן, עומרי כספי ודיאור פישר. דווקא החמישה הזו הצליחה לתת רבע מצויין, ובשילוב של דקות טובות מצד בר טימור ודגן יבזורי שעלו מהספסל, הסתיים הרבע הראשון ביתרון ישראלי, 15-22.

ברבע השני, האוקראינים לחצו על הגז, ישראל לא הצליחה למצוא מענה, והפער שהיה נראה גדול בתחילה, הפך ליתרון קל של אוקראינה במחצית 43-42.

אוקראינה פתחה היטב את הרבע השלישי, אבל כספי (שחצה את רף ה-1,000 נקודות במדי הנבחרת) ושון דאוסן הצליחו להחזיר את הנבחרת ליתרון 51-52. מכאן, איכשהו, איבדה ישראל את הראש, והאוקראינים ניצלו את ההזדמנות וברחו ליתרון 6 בתום הרבע השלישי.

איבוד העשתונות נמשך בפתיחת הרבע הרביעי, ואוקראינה הגיעה ליתרון שיא 74-58, וישראל עוד הצליחה לצמק את הפער עד לסיום.
לישראל קלעו: כספי 18, מקל 15, יבזורי 12, רות'בארט 8, טימור וניסים 7 כל אחד, דוסון 5, פישר וכדיר 4 כ"א, לימונד 3.

במהלך המשחק ספג דיאור פישר מכה בירך, והוא ייבדק מחר, כשעל פי הערכות מדובר בפציעה קלה והוא יוכל לשוב לאימונים בימים הקרובים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il