מגדילים את התחרות בשוק החלב

משרד הכלכלה יעניק 10 מיליון שקלים למחלבות רמת הגולן לייצור מוצרי חלב בסיסיים עבור המותג הפרטי של שופרסל והתחלת ייצור יוגורט.

עדו בן פורת , כ"ה באב תשע"ה

גבינה חלב
גבינה חלב
פלאש 90

מרכז השקעות במשרד הכלכלה אישר הבוקר (שני) מענק בהיקף של כ-10 מיליון ש"ח (20% מהיקף ההשקעה) למחלבות רמת הגולן, במסגרת מסלול קידום התחרות בענף מוצרי החלב.

המהלך, אשר יצא לדרך לפני כחצי שנה, מתבצע במסגרת פעילות המשרד לצמצום הריכוזיות ועידוד התחרות בענפי המזון – בדגש על תחום החלב ובמטרה לקדם את כושר התחרות של המחלבות הקטנות והבינוניות בשוק שאופיין כשוק ריכוזי.

בהתאם לתנאי המענק שאושר היום, הגישה החברה תכנית עסקית איכותית שבמסגרתה התחייבה  להרחיב משמעותית את פעילותה, לרבות  הרחבת קווי ייצור  לחלב ופיתחת קווי יצור חדשים ליוגורט.

ייצור החלב, העומד כיום על כ-5 מיליון ליטרים בשנה, צפוי לגדול לכ-15 מיליון ליטרים בשנה, ובנוסף, תחל המחלבה לראשונה בייצור יוגורט, בהיקף של כ-4 מיליון ליטר בשנה.

שר הכלכלה אריה דרעי, ברך היום את מחלבות רמת הגולן וציין כי בכל מקום בו תידרש התערבותו כשר הכלכלה, להגדלת התחרות, יינתן הסיוע הנדרש ליצרנים הקטנים והבינוניים.

יצוין כי בהתאם להוראת המנכ"ל, עמית לנג, למסלול יכלו לגשת משקיעים שמחזור המכירות שלהם בתחום מוצרי החלב בישראל נמוך מ-400 מיליון ₪ ומעוניינים להקים או להרחיב מחלבות באזורי עדיפות לאומית, ויוכלו להגיש בקשה למענק  להקמה או הרחבה של מחלבות קטנות ובינוניות, זאת על מנת למקסם את התחרות בענף החלב. 

התכנית החדשה מצטרפת לפעילות משרד הכלכלה בשנה האחרונה לעידוד התחרות, הורדת יוקר המחיה והסרת חסמים. שוק החלב מחייב פתיחה לתחרות הן מצד שחקנים מקומיים והן מצד יבוא מחו"ל.

פעילות המשרד החלה בהסרת חסמי יבוא ופתיחת השוק לתחרות מצד שווקים זרים, וכעת מושלם המהלך עם הרחבת התחרות גם מצד התעשייה המקומית, שיאפשר מגוון רחב יותר לצרכנים, יצירת תחרות, הוזלת מחירים והגדלת התעסוקה בענף, בדגש על אזורי עדיפות לאומית.

לאור הצלחת המסלול, סיכם לאחרונה מנכ"ל משרד הכלכלה על פרסום מקצים תחרותיים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשווקי מזון נוספים שזוהו כלא תחרותיים במיוחד.

מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה, נחום איצקוביץ', אמר כי "חלב ומוצריו מצויים בסל הקניות של כולנו. מדובר במוצרי צריכה בסיסים ולעתים אף מוצרי יסוד של ממש. אנו מאמינים כי המסלול החדש, שבוצע, על אף מורכבותו, תוך חצי שנה בלבד, יעודד שחקנים חדשים וקיימים בשוק המזון להיכנס לענף החלב ולהגדיל את נתח השוק תוך צמצום הריכוזיות והגברת התחרות על ליבו וכיסו של הצרכן הישראלי.

''מובן שלצד ההשפעה על הצרכנים, יש כאן גם בשורה תעסוקתית לפריפריה, שתיהנה מהרחבת היצע משרות בתעשיית החלב המתפתחת", הוסיף.