"תקציב 2016 – פגיעה אנושה בחקלאות הישראלית"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג' שיגר היום (שלישי) מכתב לשר האוצר, משה כחלון, "החקלאים אינם אויבי המאבק ביוקר המחייה".

חזקי ברוך , כ"ו באב תשע"ה

יצחק הרצוג
יצחק הרצוג
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג' שיגר היום (שלישי) מכתב לשר האוצר, משה כחלון ולמנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד בקריאה להוציא לאלתר את הסעיפים הנוגעים לענפי החקלאות מחוק ההסדרים.

הרצוג ביקש במכתבו לזמן את ראשי המשק החקלאי ונציגי החקלאים בכנסת להתייעצות דחופה "ולהגיע יחד למתווה שיסדיר את נושא הגידול, הייצור, המיסוי, העובדים הזרים והתכנון ל- 15-20 השנים הבאות".

במכתב ציין הרצוג כי "אי אפשר רק להתפאר בגידולי השדה והפרי, רק להלל את החדשנות העולמית ורק לשמוח בביטחון המזון שאזרחי ישראל נהנים ממנו תודות לחקלאות. יש לאפשר לה להמשיך להתקיים ולהתפתח. החקלאים אינם אויבי המאבק ביוקר המחייה, נהפוך הוא – הם יכולים וצריכים להיות חלק מהותי מהפתרונות שיקלו על אזרחי ישראל. מאבקם של החקלאים הוא מאבק ציוני וחברתי מהמעלה הראשונה ואנו, סיעת המחנה הציוני, מתכוונים לתמוך בו ולדרוש כי יקבל את מלוא היחס".

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, בירך את הרצוג ואמר "ההשלכות על החקלאים ועל החקלאות כולה במסגרת חוק ההסדרים בענף הפטם, הצאן והמיסוי על העובדים הזרים הן הרסניות ויביאו לכך שמאות משפחות ואלפי חקלאים אשר שומרים על גבולות המדינה ימצאו עצמם ללא כל פרנסה.

במידה ומדינת ישראל לא תתעשת, בעוד כ-10 שנים לא יהיו עוד חקלאים בארץ ולא יהיה שוק מקומי. אני מודה ליו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג אשר מגלה מנהיגות אמיתית ומציג את מאבק החקלאים כפי שהוא מאבק ציוני וחברתי.

עוד הוסיף צור והדגיש "אנחנו בעד רפורמה בחקלאות אבל לא רפורמה במסגרת חוק ההסדרים אלא במסגרת הסכם ארוך טווח ל- 15-20 שנה אשר יסדיר את כלל נושאי החקלאות".