מחאות השבת חוזרות?

אנשי 'העדה החרדית' מתכוונים לקיים בשבת הקרובה תפילת קבלת שבת ומחאה המונית ברחובה של עיר כמחאה על פתיחת מתחם 'שרובר' בשבת

חיים לב , כ"ח באב תשע"ה

מפגיני נטורי קרתא באשקלון
מפגיני נטורי קרתא באשקלון
פלאש 90

הסיעות החרדיות בעירית ירושלים קיבלו את תשובת היועץ המשפטי של העיריה לפיה חוק העזר ייאכף במתחם 'שרובר' בירושלים שצפוי לפתוח שעריו בשבת הקרובה.

אולם, מתברר שאת פלג 'העדה החרדית' ההבהרה הזו אינה מספקת.

אנשי 'העדה החרדית' מתכוונים לקיים בשבת הקרובה תפילת קבלת שבת ומחאה המונית ברחובה של עיר, ברחוב מלכי ישראל פינת שרי ישראל.

בכרוז המיוחד הנושא את הכותרת "ואת שבתותי תחללו" נכתב: "כל לבב דוי וכל ראש לחלי מריבוי חילולי השבת בעיר עוז לנו ירושלם עיה"ק והמקדש פלטרין של מלך, זה תקופה ארוכה שבאו בה פריצים וחללוה חילול אחר חילול, לחלל ולהרוס את קדושת עיה"ק ולהרבות בה חילולי שבת, ונתמלא הבגד כולו קרעים לגודל החרפה".

מנסחי הכרוז כתבו עוד, "חובתינו לנוכח חילולי השבת ובפרט עתה כשפותחים רח"ל מרכזי בילוי בעיר הקודש למחות לזעוק ולהריע כדת של תורה. איככה נוכל לשתוק על הריסת השבת בעיר הקודש ירושלים, ואל מול הפורצים מחויב כל איש ישראל אשר לבו חרד לתורת ה' הנתונה מהר סיני ואות ברית השבת בין הקב"ה לעמו ישראל להרעיש עולם לעורר מחאה רבתי, וכדי להסיר חרון אף ה' ושלא יאמרו מדשתקי ניחא להו, ומה גם שלא נשלים עם המציאות המרה האוכלת בכל פה בעיר הקודש".

"ועל כן החלטנו שביום השבת קודש פרשת ראה ראש חודש אלול עם כניסת השבת יתכנסו המוני החרדים לדבר ה' למחאה גדולה תחת כיפת השמים בתפילת קבלת שבת ברחוב מלכי ישראל פינת שרי ישראל, וזה כנגד זה ידקדק כל אחד להוסיף גדרים וסייגים לשמירת שבת כהלכתו, ובפרט בפרצה אשר נפרצה לאחרונה בנסיעות ומלאכות לאחר זמן כניסת השבת, דבר שהיה מאז ומקדם שמור בשמירה מעולה", הוסיפו מנסחי הכרוז.

מי שהצטרף לקריאת המחאה היה סגן שר החינוך מאיר פרוש שאמר בתגובה כי "ירושלים לא תנוח ולא תשקוט נוכח ריבוי חילולי שבת ההולכים ומתרבים בעת האחרונה בפלטרין של מלך. הציבור החרדי והמסורתי לא יתן ידו לרמיסת השבת ורמיסת הסטאטוס-קוו מהחמורים שידענו בשנים האחרונות".