רה"מ: הסכם הגז יכניס מאות מיליארדי שקלים

נתניהו ושטייניץ כינסו מסיבת עיתונאים בעקבות הסכמות עם חברות הגז. "יש את כל הסיבות לאמץ את המתווה הזה, לא ניכנע לפופוליזם".

אורלי הררי , כ"ח באב תשע"ה

נתניהו במסיבת העיתונאים
נתניהו במסיבת העיתונאים
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האנרגיה יובל שטייניץ מקיימים היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בירושלים בעקבות הסיכומים אליהם הגיעו עם חברות הגז על המתווה לאסדרת משק הגז. המתווה הסופי יגיע לאישור הממשלה ביום ראשון.

"המתווה שהושג שם במרכז את כלכלת ישראל והחברה בישראל", אמר נתניהו בפתח דבריו, "אני מודה לשר שטייניץ ולצוות על המתווה שיכניס לישראל מאות מיליארדי שקלים בשנים הבאות. הכסף הזה ישמש אותנו לבריאות חינוך ורווחה, ולהורדת יוקר המחיה. גז זה אנרגיה יותר זולה מאנרגיות אחרות. עולה פחות לייצר אז המחירים יהיו יותר נמוכים. זה יסייע לפיתוח התעשייה והפריפריה וכך לייצר מקומות עבודה חדשים. זה יעזור גם לביטחון האנרגטי של ישראל, ולניקיון הסביבה כי מדובר באנרגיה נקייה יותר.

"אמרתי מהתחלה שלא ניכנע לפופוליזם ונוציא את הגז מקרקעית הים. אני אביא את המתווה הזה לממשלה ביום ראשון. בטוח שנעביר אותו ברוב קולות".

שטייניץ נשא דברים אחרי נתניהו ואמר "מיום שנכנסתי לתפקידי הודעתי שאני שם בראש סדר העדיפויות את התנעת מתווה הגז. הודעתי שעיכובים של שנים בפיתוח 'תמר' בעבר ו'לוויתן' היום - אנו משלמים עליהם עשרות מיליארדי שקלים. אותם עיכובים חייבים להיגמר.

הדבר הכי חשוב במתווה הטוב הזה הוא שאחרי עיכוב מיותר של כמה שנים, אנחנו עם אישור המתווה נתחיל לנוע קדימה עם פיתוח 'לוויתן', פיתוח 'כריש' ו'תנין', פירוק המונופול ופיתוח מאגרי נפט-וגז נוספים שממתינים בים", הוסיף שטייניץ.

אמש הושג הסכם על מתווה הגז שיאפשר את פיתוח מאגרי הגז והנפט של מדינת ישראל, לאחר עיכוב של מספר שנים. חברות האנרגיה נענו לדרישת השר שטייניץ כי המתווה יכלול התחייבות על התנהלות הממשלה ולא על התנהלות הכנסת.

 (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)