"מנשימות" את העם

ארגון ''זהות'' ערך סמינריון לבנות שיכנסו בשנת הלימודים הקרובה לשירות הלאומי. השבוע נחתם היום באירוע סיום מרגש.

רעות הדר , כ"ח באב תשע"ה

לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה ערך ארגון 'זהות' סמינריון לבנות שיכנסו בשנת הלימודים הקרובה לשירות הלאומי כמדריכות במרכזים לזהות יהודית ברחבי הארץ.

היום (חמישי) נערך אירוע סיום מרגש בהשתתפות מנכ"ל 'זהות' איתי גרנק, יו"ר 'זהות' וראש ישיבת ההסדר בינות ברעננה הרב חיים רטיג, מנהל האגף לתרבות תורנית הרב איתיאל בר לוי, ומנכ''ל האגודה להתנדבות ירון לוץ.

"השליחות שלנו בשירות הלאומי היא על מנת לבנות כאן חברה מתוקנת וטובה יותר", אמר לוץ. "אתן הולכות לשאת את רוח הנתינה והזהות היהודית. כל אחת ואחת מכן תיגע לפחות בנפש של מישהו אחד ולאט לאט נשפיע על הרבים. אני רוצה לברך אתכן שכל מה שרכשתן במהלך הסמינריון ישפיע על ההצלחה שלכן שבעז"ה תביא להצלחת עם ישראל כולו".

במהלך האירוע התקיימה הופעה של בנות הגרעין המוסיקלי 'מרכז זהות החוויה היהודית', וכן חלוקת תעודות הצטיינות לבנות השירות הלאומי, כאשר לסיום צפו הבנות בקליפ מרגש ממיטב החוויות שצברו במהלך השבוע.

מנכ"ל 'זהות', איתי גרנק, אמר כי "אנו עומדים בפני פתיחת שנת פעילות חדשה, וזה הזמן לאחל הצלחה רבה לצוותים הפועלים ברחבי הארץ. זהו גם הזמן להודות לבנות השירות הלאומי ולמנחות במרכזי הזהות שפועלות בכל הארץ מקריית שמונה ועד אילת. אתן חלק מתהליך חשוב שעיקרו בהגברת המורשת והזהות היהודית בקרב הילדים ובני הנוער בישראל".

הרב חיים רטיג ציין כי "הפצת זהות יהודית זו משימה לאומית ממדרגה ראשונה, וכל בת שירות שפועלת במרכזים לזהות יהודית משפיעה בצורה משמעותית על הסביבה שבה היא פועלת.

"לשמחתנו קיימים היום גופים רבים שפועלים בתחום הזהות היהודית ובוגרות השירות הלאומי המשרתות במרכזים אינן מנחילות ערכים הנוגעים לזהות ומורשת רק בשנתיים שהן משרתות, אלא גם הרבה לאחר מכן, והדבר חשוב ביותר מכיוון שאם אנחנו רוצים להמשיך להיות עם הנצח שאינו מפחד מדרך ארוכה, אנחנו צריכים להעביר את מסרי היהדות ולהגיע לכל אדם, ילד, או מבוגר".