חמאס: אין מו"מ על החזרת חללי צה"ל

בכיר בחמאס חוזר על התנאי המקדים לפתיחת מו"מ עם ישראל: שחרור כל מחבלי עסקת שליט ששוחררו ונתפסו בשנית.

דלית הלוי , כ"ח באב תשע"ה

אורון שאול הי"ד
אורון שאול הי"ד
דובר צה"ל

תנועת חמאס ממשיכה לנקוט בקו נוקשה בנוגע לגופות חללי הצה"ל המוחזקות בידיה ולאזרח הישראלי שעבר את הגבול לרצועת עזה ונעצר בידי חמאס.

בראיון לערוץ אל-ג'זירה אמר חבר ההנהגה המדינית של חמאס, מחמוד א-זהאר, כי חמאס לא תמסור כל פרטים על "האסירים" שבידיה, והיא מציבה תנאי מוקדם לפתיחת מו"מ על עסקת חילופין בשחרור המחבלים שטרם שוחררו בהתאם לעסקת שליט. "אין כל חדש בנושא חילופי האסירים והנושא סגור לגמרי", אמר זהאר.

יש לציין, כי לפני מספר ימים אמר מפקד בכיר בגדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, כי בידי הארגון חלקי גופות של חללי צה"ל. ההודעה אינה מתייחסת לאורון שאול או הדר גולדין, אשר חמאס מקפיד שלא למסור כל פיסת מידע לגבי גורלם, ומנסה באמצעות מלחמת תעמולה ליצור רושם כאילו הם עדיין בחיים.

בהתייחסו להתעצמות הצבאית של חמאס אמר זהאר, כי לזרוע הצבאית יכולת לייצר מטוסים. זהאר התכוון למטוסים זעירים ללא טייס שהופעלו במהלך המלחמה בקיץ 2014, ואשר צוידו בטילים. חמאס הודיעה, כי המזל"ט הטקטי של צה"ל שנפל לידיה הוכנס לשימוש מבצעי.

זהאר האשים את הרשות הפלסטינית באחריות למצור ולחנק של רצועת עזה, בכך שהיא מונעת את הכנסת המוצרים והסחורות נדרשות לשיקום עזה. הוא כינה את התיאום הביטחוני עם ישראל "ריגול" נגד "העם הפלסטיני".