שוב - הרש"פ חונכת כיכר על שם ארכי-מחבל

לרשימת הכיכרות שהקימה הרש"פ לזכר ועל שם מחבלים מתווספת כיכר נוסת, הפעם בשכם, על שמו של מחבל האחראי למותם של עשרות ישראלים.

שמעון כהן , ה' באלול תשע"ה

האנדרטה בתכנית הטלוויזיה
האנדרטה בתכנית הטלוויזיה
צילום: צילום מסך. 'מבט לתקשורת הפלשתינית'

הרשות הפלסטינית הקדישה לאחרונה ככר עירונית נוספת להנצחת זכרו של מחבל האחראי למותם של אזרחים ישראלים. כך מדווח מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית'.

על פי הדיווח אנדרטת הזיכרון שהוצבה בשכם מנציחה את שמו של המחבל נאיף אבו שרח', שהיה מעורב בפיגועים רבים נגד ישראלים, ביניהם פיגוע התאבדות כפול בתל אביב ביום ה-05.01.2003, בו נהרגו 23 בני אדם ונפצעו עשרות.

עוד מציינים ב'מטב' כי אבו שרח' היה מפקד הזרוע הצבאית של פת"ח, ארגון הטרור 'גדודי השהידים של אל-אקצא' ונהרג על ידי צה"ל ביום ה-26/06/2004.

על האנדרטה המעוצבת בצורת מפת 'פלשתין השלמה' נכתב: ״השהיד המפקד נאיף אבו שרח', המפקד הכללי של גדודי השהידים של אל-אקצא, מנהיג מבקשי השהאדה״.

ב'מבט' מציגים קטעים מתוך תכנית מיוחדת של ערוץ 'עודה' שבהנהלת הפתח', תנועתו של אבו מאזן, ובה האדירו את שמו של המחבל תוך שהוצגה אנדרטת הזיכרון שהוקמה עבורו.

בתכנית זו ביקרה מגישת הטלוויזיה את אמו של המחבל והציגה אותה כך: "אמו של השהיד נאיף אבו שרח׳ נתנה את שני בניה למען האדמה והמולדת. בואו נפגוש אותה. אנו שמחים מאוד לפגוש אותך, וגאים בך מאוד. אמא פלסטינית כמוך, המסבה לנו גאווה - נתת שניים מבנייך למען המולדת".