מכינה חדשה : "אולי מפה יצא הרמטכ"ל הבא"

ברחובות נחנכה מכינה קדם צבאית לזכרם של שלושת הנערים. אורי יפרח, אביו של אייל הי"ד: "יום גדול וקדוש עבורנו".

חזקי ברוך , א' באלול תשע"ה

אורי יפרח במכינה החדשה
אורי יפרח במכינה החדשה
צילום: חזקי עזרא

עם תחילת "זמן אלול" בישיבות ובמכינות נפתחה היום (ראשון) בעיר רחובות מכינה קדם צבאית חדשה על שמם שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון, גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל הי"ד.

המכינה הוקמה בשכונת קריית משה ברחובות ותשלב לימוד ועשייה חברתית. בראש המכינה יעמוד הרב אודי תמיר.

"זהו יום גדול. אנחנו פותחים היום מכינה לזכר אייל, גיל-עד ונפתלי וזה יום גדול וקדוש ובעזרת ה' יהיה לימוד התורה לעילוי נשמתם וחינוך הנוער לעילוי נשמתם", אומר אורי יפרח, אביו של אייל הי"ד לערוץ 7.

"הכל התחיל מאמיתי כהן (חבר מועצת העיר, ח"ע) שהוא בעל הרעיון והיוזמה, ומכאן הקדוש ברוך הוא עשה המון נסים בדרך עד שאנחנו עומדים כאן היום בתוך מבנה עם שישה עשר בחורים שמתחילים השנה את המכינה".

אמיתי כהן סיפר לערוץ 7 על התהליך שעובר על העיר בשנים האחרונות, "התחלנו פה את התהליך לפני כמה שנים בהקמת גרעין תורני, ובשנה שעברה הקמנו פה כפר סטודנטים ואנחנו שמחים היום על המכינה". כהן סיפר כי ראש העיר רחמים מלול ושר החקלאות אורי אריאל סייעו רבות לכל אורך הדרך.

הרב אודי תמיר, ראש המכינה, ציטט מתוך תפילת ראש חודש: "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו". הוא סיפר על השמחה על כך ששלושה חודשים של פעילות ועבודה קשה וחזון הופכים למציאות, כלשונו.

"החלטנו להקים את המכינה לזכר שלושת הנערים בשילוב עם המשפחות. מצד אחד אנחנו באים בעיקר ללמוד, לבנות את האישיות, לקבל כוחות למידות הנפש, לבנייה אישית, לעשייה ומצד שני כמובן הכנה מנטלית לצבא ולחיים. אני מקווה שבשנה או שנה וחצי אנחנו נעשה כמה שיותר לבנייה של התלמידים בכל קומות הבסיס בבניית האישיות. שיהיו אנשים טובים, יראי שמיים, בני תורה ובעזרת ה' בעתיד גם תורמים גדולים לעם ישראל בצבא, באזרחות ובכל דבר שיעשו".

אריאל כהן, תלמיד המכינה ותושב נהריה, נוסע מרחק של שלוש שעות. "בחרתי להגיע דווקא לפה כי המליצו לי על הרב אודי. זו מכינה שלא רק מתעסקים בה בכושר קרבי לצבא, אלא גם מנטלית ומעשית לחיים". 

רועי שייר מראשון לציון מסביר למה בחר ללמוד במכינה. "אני באתי לפה למכינה לפני הצבא כדי לקחת שנה אחת להסתכל על החיים עצמם, זה מבחינתי הדבר העיקרי לצאת מפה עם הכנה לחיים לדעת לאן אנחנו שואפים להגיע. יש אתגר בלהיות התלמידים הראשונים במכינה חדשה ואנחנו בונים אותה".

אורי יפרח מתאר את הייחודיות של המכינה, "אנחנו בנינו פה מכינה עם התנדבות משימתית בתוך השכונות, בהתנדבות הזאת אנחנו מעצימים גם את הנפש פנימה של הנערים, ובעזרת ה' נצליח גם להתנדב יותר ולהצליח לתרום לחברה ולהעצים את הנערים כמה שיותר, ונראה אולי מפה יצא הרמטכ"ל הבא".טוען....