לא רוצים לראות את פני הרוצחים

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי הי"ד מסביר לערוץ 7 מדוע לא הגיע לדיון של רוצחי בנו בבית המשפט ומקווה שיוטל עליהם עונש מוות.

רפאל לוי , ב' באלול תשע"ה

שרה ואליעזר רוזנפלד
שרה ואליעזר רוזנפלד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בבנימין, מסביר בשיחה עם ערוץ 7 מדוע לא הגיע היום (שני) עם בני המשפחה לדיון בבית המשפט הצבאי לאחר שהוגש כתב אישום נגד רוצחי בנו.

"אין לנו עניין לראות את פניהם, לא רצינו לתת להם את התענוג לחייך לנו או לסמן 'וי', זה רק יכול לגרום לנו נזק נפשי ואין לנו עניין לראות את הרוצחים", אומר רוזנפלד. "אנחנו יודעים מניסיון שהעבודה נעשית טוב יותר כשאנחנו לא נמצאים".

לדבריו, גורמים צבאיים ומשפטיים המליצו למשפחה שלא להיות נוכחת בדיונים. בתשובה לשאלה איזה עונש הוא היה מצפה שיוטל על המחבלים השיב האב השכול, "אנחנו היינו רוצים גזר דין מוות. אומנם יש ויכוח אם זה טוב או לא טוב, והפרקליטות חושבת שזה לא טוב וזה לא ירתיע ורק יהפוך אותם לשהידים".

הוא מפרט את הסיבות שלדעתו מצדיקות את העונש, "מי שיש לו עונש גזר דין מוות לא יוכל לרצוח יותר, מי שאין לו עונש כזה הסיכוי שהוא יחזור לרצוח גבוה מאוד. סיבה שנייה היא שלא יהיה את מי לשחרר בככל מיני עסקאות מפוקפקות כי הם נענשו את העונש המגיע להם".

גם מצד התורה, מציין רוזנפלד, יש לגזור על הרוצחים עונש מוות. "אדם שרוצח דמו בראשו והארץ לא תכופר. אני גם חושב שזה מרתיע אם מחבל יודע שבטוח יהיה עונשו גזר דין מוות, וגם לא צריך לכלכל אותם ולהאכיל אותם, לא לדאוג להם לעיתונים ולא לביקורי משפחה".

"אמא ערבייה כשבן שלה נידון למוות היא מאוד מודאגת ותחשוב פעמיים איך לגדל את הילדים שלה ואיך לחנך את הילדים שלה. יש כאלה שטוענים שזה לא נכון, אבל אני חושב שלכל אם יש עדיין הרגשה ורגישות, וגם להם אם יהיה גזר דין מוות הם יחשבו פעמיים".