כבר לא הטובה ביותר: בארסה איבדה תואר ראשון

הקבוצה הקטאלונית שסיימה עונה מושלמת עם זכיה בכל התארים האפשריים, פתחה את עונת 2015/16 עם איבוד תואר ראשון. סימן לבאות?

נרי וייס , ג' באלול תשע"ה

מסי תופס את הראש. איבד תואר ראשון לעונה
מסי תופס את הראש. איבד תואר ראשון לעונה
צילום: רויטרס

אפילו כשהיא בפיגור של ארבעה שערים מהמשחק הקודם ביניהן, אף אחד לא היה מוכן להמר הלילה (בין שני לשלישי) כנגד ברצלונה הקטאלונית במשחק הסופר-קאפ הספרדי מול אתלטיק בילבאו חברתה לליגה הספרדית הראשונה.

משחק הסופר-קאפ הספרדי שהתקיים הלילה, הפגיש בין שתי הקבוצות הטובות בספרד בעונה שעברה. הטרבליסטית ברצלונה מול אתלטיק בילבאו.

המשחק הלילה היה משחק הגומלין והקובע בין שתי הקבוצות הללו, אליו כאמור הגיעה זו הקטאלונית עם פיגור של ארבעה שערים, אותם ספגה במשחק הראשון ביניהן.

אף לא אחד האמין כי בילבאו תצליח לזכות בתואר הספרדי היוקרתי, אפילו שהיא מובילה 4:0 מהמשחק הקודם. כי כשממול משחקים טובי השחקנים ביבשת כמו ליונל מסי ולואיס סוארס, אין לדעת איך זה ייגמר.

לא רק זאת, אלא שההיסטוריה והסטטיסטיקה כולה התייצבה לה לצד הקטאלונים. ב-18 משחקים בעונה האחרונה, כבשה ברצלונה ארבעה שערים או יותר, מה זה עבור השחקנים הללו לעשות זאת עוד פעם אחת ודי?

מצד שני, אף קבוצה מעולם לא הצליחה לחזור מפיגור של ארבעה שערים לכדי ניצחון במפעל הזה, וברצלונה של החודש האחרון נמצאת בבעיה קשה בעיקר בחלק ההגנתי. אחרי המשחק הלילה, ההיסטוריה ממשיכה לנצח - עדיין אף קבוצה מעולם עוד לא חזרה מתבוסה לכדי ניצחון במפעל היוקרתי.

ברצלונה עלתה בטירוף למשחק, כשמשריקת הפתיחה, שחקני הקבוצה הסתערו על כל כדור ושלטו במשחק, אך לא הצליחו לפצח את הגנת הברזל של בילבאו. ואז הגיעה הדקה ה-44, ממש רגע לפני הירידה להפסקה, במהלך קבוצתי יפה, בישל סוארס למסי את השער הראשון, שנתן אוויר לברצלונה והרבה תקווה לאלפי אוהדיה.

בדקה ה-57 העוגן של ברצלונה בהגנה, ג'רארד פיקה, עשה טעות קשה כשהשאיר את חבריו בעשרה שחקנים לאחר שהתווכח עם שופט המשחק במה שעלה לו בכרטיס אדום ישיר. 17 דקות לאחר מכן, זה עלה לברצלונה כולה באיבוד התואר הראשון העונה כשבילבאו כבשה את שער השיוויון במשחק, ובכך למעשה גזרה על הקטאלונים איבוד תואר ראשון, כשמתוצאה זו אי אפשר היה לחזור.

האם זהו סימן לבאות עבור ברצלונה? ימים יגידו. בכל מקרה, בילבאו זוכה בתואר ראשון אחרי 31 שנה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il