80 שנה לפטירת הרב קוק
"יום הרבנות הראשית"

השר אורי אריאל עלה לקברו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל בהר הזיתים. "הרב קוק הקים את הרבנות הראשית ואנחנו מחזקים אותה".

עדו בן פורת , ג' באלול תשע"ה

השר אריאל בהר הזיתים
השר אריאל בהר הזיתים
צילום: יח''צ

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל (הבית היהודי), עלה הבוקר לקברו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ''ל בהר הזיתים בירושלים, במלאת 80 שנה לפטירתו.

השר אריאל שהינו כהן הגיע לתצפית על קברו של הרב קוק וחיזק את העולים לקברו של הרב. ״יום פטירתו של הרב קוק זצ״ל הוא יום של לימוד תורה, יום של התיישבות ויום הרבנות הראשית''.

שר החקלאות מתח ביקורת מרומזת על הקמת בתי הדין העצמאיים "גיור כהלכה" בראשות הרב נחום רבינוביץ'. "הרב קוק הקים את הרבנות הראשית לפני עשרות שנים ואנחנו מחזקים אותה. גם כאשר יש דבר שראוי לתיקון אנו נתקן אותו יחד עם הרבנות הראשית למען תושבי ישראל והעם היהודי בכל מקום שהוא.

''ביום הזה אנו צופים מכאן אל הר הבית שחרב ואנחנו מתפללים 'ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים' במהרה בימינו״, הוסיף השר אריאל.

אמש נערכה אזכרה במלאת 80 שנה לפטירת הרב קוק זצ''ל בבית הרב קוק בירושלים, בהשתתפות הרב יעקב שפירא, הרב איתן אייזמן, הרב יעקב אריאל ולמעלה מ-150 בני אדם. 

האזכרה נערכה על רקע הקמת בתי הדין העצמאיים לגיור והדוברים באירוע מתחו ביקורת על המהלך שפוגע לדבריהם במערך הגיור הממלכתי שפועל בהובלת הרבנים הראשיים לישראל.

רב העיר רמת גן, הרב יעקב אריאל, אמר כי "הרב קוק הקים את הרבנות הראשית מתוך מגמה ליצור מקור רוחני אחד שממנו תצא תורה לכל עם ישראל. דרכו של הרב קוק היתה לאחד ולא לפלג.

"איך אלה שצעקו בגוש קטיף נגד הרמת יד על חייל כי זה יפרק את הצבא והעם, לא חוששים עכשיו שזה יפרק את הרבנות הראשית ויפגע בעם?", שאל הרב אריאל באזכרה.

ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, הדגיש כי בתקופתנו יש להודות על כך שישנה רבנות מסודרת ואחראית, כלשונו, "שמקיימת חיים יהודיים במדינת ישראל, זה קידוש השם".