הנערים החשודים בהצתה ישארו במעצר

ביהמ"ש קיבל את ערר המדינה וקבע כי הנערים החשודים בהצתה ישארו במעצר. ארגון חוננו הגיש ערר לעליון על איסור המפגש שלהם עם עו"ד.

אורלי הררי , ג' באלול תשע"ה

מעצר מאסר אזיקים כלא
מעצר מאסר אזיקים כלא
Thinkstock

שופט בית המשפט המחוזי בלוד אברהם טל קיבל אמש (ב') את עררי המדינה ודחה את הערר של עו"ד חי הבר מארגון חוננו בעניין שלושת הנערים שנעצרו ביום חמישי האחרון בחשד להצתה ונמצאים מאז בתנאים קשים במתקן שב"כ.

השופט קבע כי שני הנערים ששוחררו אתמול בידי בית משפט השלום ישארו במעצר עד יום רביעי, וכי צו איסור המפגש של שלושת הנערים עם עו"ד יוותר אף הוא על כנו עד ליום רביעי.

עו"ד חי הבר המייצג את השלושה מטעם ארגון חוננו הגיש בעקבות ההחלטה ערר על איסורי המפגש לבית המשפט העליון תוך שהוא מסביר כי לטעמו גם על פי קביעת בית המשפט המחוזי בעניין אפשרות של שיבוש חקירה או מסוכנות, מדובר במקרה שבו אין להשתמש בכלי הקיצוני של איסור מפגש.

לדבריו, איסור המפגש נועד לשבור את רוחם של העצורים ולא לצרכים חקירתיים כמו גילוי ראיה או מניעת שיבוש החקירה, מה גם שמדובר בעבירת רכוש ולא בסיכון חיי אדם.

נזכיר כי בית משפט השלום קבע אתמול בצהריים כי אין ראיות הקושרות את השניים להצתה והורה על שחרורם. השלושה מוחזקים בתנאים קשים בשב"כ מאז יום חמישי האחרון ואחד מהם דיווח כי חוקרי השב"כ מנעו ממנו שינה במשך 24 שעות.