קומונרית למרות הכל

שחר פריינטה, כבדת שמיעה, משתתפת בסמינריון הקומונריות בתנועת בני עקיבא ובטוחה בהצלחתה. "בתנועה הזו הבנתי - אני יכולה כמו כולם".

חזקי ברוך , ג' באלול תשע"ה

שחר פריינטה
שחר פריינטה
חזקי עזרא

שחר פריינטה

שחר פריינטה, המשתתפת בימים אלה בסמינריון ההכשרה לקומונריות של תנועת בני עקיבא, מספרת לערוץ 7 על האתגר המיוחד שלה ועל התכניות לעתיד.

היא מתארת את תחילת דרכה בתנועה ואת הרצון לתרום, "אני גדלתי בבני עקיבא ואחר כך הפכתי להיות מדריכה וראיתי איך קומונרית הולכת ומנהלת סניף, זה היה נראה לי שליחות ומלא עוצמה וזה משהו שמאד מאד רציתי''.

פריינטה מספרת על האתגר המיוחד הניצב מולה, "אני כבדת שמיעה על גבול החירשות, אבל בני עקיבא מאד מכילה ועוזרת ותומכת ואני מאמינה שלמרות הקושי והאתגר שיש לי אני מאמינה שאצליח".

לשירות הלאומי שלה היא מתכוונת להביא ערך מוסף, "אני אלמד גם על כבדות שמיעה, על מכשירי השמיעה שלי ואני גם קוראת שפתיים. אני אסביר להם איך מתפקדים כבדי שמיעה ואיך להתנהל מולם, זה לא פשוט אבל בבני עקיבא מקבלים דברים לא פשוטים בפשטות".

על התמודדות ביום יום היא מספרת, "זה קשה לקרוא שפתיים במיוחד שבציבור הדתי יש הרבה שפמים וזקנים, אבל זה משהו שמאד לקחתי מבני עקיבא, הם הראו לי שזה אתגר ושהם מוכנים להתמודד עם כל אתגר ובגלל זה בבני עקיבא מאד קיבלו אותי ואמרו 'בואי תהיי קומונרית' ותראי שאפשר להתמודד עם זה''.

שחר באה עם הרבה מוטיבציה אבל מודעת לקשיים שיבואו בדרך, "אני מאמינה שיהיה קשה אבל זה משהו שהולך איתי לאורך כל הדרך. בני עקיבא בשבילי היא בית שנתן לי כוחות וגרם לי להאמין בעצמי ולהבין שאני יכולה כמו כל אחד".