חברת הזנק ישראלית זכתה בפרס של קספרסקי

החברה, Cyber DriveWare, הגיעה למקום השלישי במשותף עם חברה אמריקאית בתוכנית ההאצה הראשונה של חברת האבטחה הידועה.

דורון רותם שני , ו' באלול תשע"ה

מחשבים, אילוסטרציה
מחשבים, אילוסטרציה
צילום: Thinkstock

חברת ההזנק הישראלית Cyber DriveWare זכתה במשותף במקום השלישי ב-Security Startup Challenge, תוכנית ההאצה הראשונה של מעבדת קספרסקי. באירוע הסיום שנערך במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) זכתה החברה ב-5,000 דולרים.

התוכנית פותחה ויושמה בידי מעבדות קספרסקי בשיתוף עם קרנות ההון סיכון Mangrove Capital Partners ו-ABRT Venture Fund. היא נמשכה שלושה חודשים, וסיפקה ליווי והנחיה ל-24 חברות, מתוכן חמש ישראליות, בתחום אבטחת הסייבר ובתחומים קשורים כמו טכנולוגיה פיננסית, שירותי בריאות, מובייל, האינטרנט של הדברים והענן. שלוש חברות ישראליות - Re-Sec Technologies , Security in Motion ו- Cyber DriveWare- הגיעו לשלב הגמר. DriveWare זכתה בנוסף במקום הראשון בקטגוריית B2B.

באירוע הגמר בחרה וועדת שיפוט את הקבוצות עם הפרויקטים המבטיחים מכולם, שהפגינו את ההתקדמות המשמעותית ביותר בפרויקטים שלהם לאורך התוכנית.

Cyber DriveWare מגינה על ארגונים מפני תקיפה מסוג Destructive Malware. מדובר בוירוסים שייעודם למוטט את כלל תשתית המחשוב וכך לגרום להרס ארגוני. הפתרון מבוסס על יכולת לניטור התעבורה בין מערכת ההפעלה לרכיבי החומרה. המנגנון שהחברה פיתחה, שנרשם כפטנט, מזהה מאפיינים זדוניים בתעבורה, ועוצר תעבורה זדונית בזמן אמת.

לדברי המנכ"ל חגי ידידיה, החברה נמצאת כעת בשלב התקנות ראשונות בארגונים פיננסיים המוטרדים מהחשיפה למתאר האיום הזה.

לפי יוליה סצ'קובה, סגנית נשיא לשותפויות אסטרטגיות ומו"פ, "התוכנית סיפקה לנו כלים מעולים להתמודד עם חסמים של לקוחות, ודרבנה אותנו מאוד להגיע להישגים בתוך סביבה תומכת אך תחרותית. הסודות המסחריים והתמיכה הטכנולוגית שקיבלנו מקספרסקי עזרו לנו לעשות קפיצה גדולה ובפרק זמן מהיר".

במקום הראשון בתוכנית ההאצה של מעבדת קספרסקי זכתה חברת Excalibur הסלובקית שקיבלה פרס של 50,000 דולרים והמשך ליווי. החברה מספקת אימות רציף וחלק לכל מערכת, כגון PC/מק/דף אינטרנט, כדי להתקדם מעבר לשימוש בסיסמאות באמצעות שימוש בטלפון כטוקן אבטחה. חברת Pipe מגרמניה זכתה במקום השני, ובפרס של 20,000 דולרים, והיא מספקת שירות העברת קבצים מדפדפן לדפדפן באופן מאובטח, בלי הגבלה לגודל הקבצים. השותפה למקום השלישי הייתה ZeroDB האמריקאית המפתחת בסיס נתונים מוצפן מקצה לקצה, מבלי לחשוף מידע או מפתחות לשרת.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il