פולין תייצא בשר בקר כשר לישראל

פקחים ישראלים ביקרו בבתי מטבחיים בפולין על מנת לבדוק את תנאי הגידול והשחיטה של בעלי החיים, והתירו לייצא בשר בקר מפולין לישראל.

ניסן צור , ח' באלול תשע"ה

בשר הבשר שלו על האש?
בשר הבשר שלו על האש?
צילום: פנימה

פולין תוכל לייצא בקרוב בשר בקר כשר לישראל. משרד החקלאות הפולני פרסם בסוף השבוע הודעה ולפיה לפני כשבועיים ביקרו פקחים מטעם משרדי החקלאות והבריאות הישראלים במדינה.

הפקחים ערכו סיור בלפחות שלושה בתי מטבחיים על מנת לעמוד מקרוב על תנאי הגידול ושחיטת בעלי החיים, במטרה לקבוע האם הם עומדים בתנאי הכשרות וההיגיינה של מדינת ישראל. על פי משרד החקלאות הפולני, בסיום הביקור העניקו הפקחים הישראלים אישורים לפולין להתחיל ולייצא בשר בקר לישראל.

"בתאריכים 10-13 באוגוסט ביקרה קבוצת מפקחים מישראל במפעלי בקר פולנים על מנת להעריך את מידת התאמתם לדרישות הישראליות ולעמוד מקרוב על הפיקוח הוטרינרי של פולין על מפעלים אלו. בסיום הביקור העניקו הפקחים רשיונות ייצוא לשלושה מפעלים שיוכלו להתחיל ולייצא בשר בקר כשר לישראל", נאמר בהודעת משרד החקלאות הפולני.

פולין נחשבת לאחת מיצואניות הבשר הכשר הגדולות באירופה, במיוחד למדינות בעלות קהילות יהודיות ומוסלמיות גדולות. על פי ההערכות, ייצוא הבשר הכשר הכניס לפולין מאות מיליוני דולרים מדי שנה, כאשר רק לפני מספר חודשים נפתר משבר ארוך סביב נושא השחיטה הכשרה במדינה, לאחר שבית המשפט החוקתי קבע כי האיסור שהטיל הפרלמנט הפולני על שחיטה כשרה היה מנוגד לחוק. השופטים התירו לפולין להמשיך בהליך השחיטה הכשרה, מה שיאפשר כעת את ייצוא בשר הבקר הכשר לישראל.