הישג היסטורי באליפות העולם באתלטיקה

הקופצת לגובה חנה קנייזבה מיננקו השיגה מדליית כסף באליפות העולם היוקרתית. מיננקו קפצה למרחק 14 מטרים ו-78 סנטימטרים.

נרי וייס , ט' באלול תשע"ה

קנייזבה עם המדליה
קנייזבה עם המדליה
צילום: רויטרס

הישג היסטורי לישראל באליפות העולם באתלטיקה שמתקיימת בימים אלו בבייג'ין שבסין. הקופצת למרחק, חנה קנייזבה-מיננקו זכתה במדליית הכסף בקטגוריית קפיצה משולשת באליפות היוקרתית.

קנייזבה אמנם פסלה ארבע פעמים בתחרות היום, אך בקפיצה השניה שלה עשתה את הישג השיא האישי שלה ושל ישראל בכלל, כשקפצה למרחק של 14 מטרים ו-78 סנטימטרים. 

עד לקפיצה זו, עמד השיא הישראלי על 14.61 ושיאה האישי עמד על קפיצה למרחק של 14.71.

זכייתה של מיננקו מהווה הישג הסיטורי עבור המשלחת הישראלית לאליפות היוקרתית, לאחר שהמדליה האחרונה שהשיג נציג ישראלי באליפות היוקרתית הייתה בשנת 2001, כשהקופץ לגובה אלכס אברבוך זכה במדליית הכסף.

בנוסף לכבוד ולמדליית הכסף, מיננקו גם תקבל תשלום נאה עבור זכייתה מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט, כשאלה ישלמו למיננקו סכום של 84,000 שקלים.

עם זכייתה במדליית הכסף, קנייזבה הפכה להיות סגנית אלופת העולם בקפיצה משולשת והישראלית הראשונה בהיסטוריה שמגיעה למדליית כסף בקטגוריה הזו. 

עד 2012 קנייזבה האוקראינית עוד ייצגה את מדינתה בטרם עלתה לארץ בשנת 2013, ובין הישגיה הרבים נמנים: אלופת אוקראינה ב-2012, רביעית באולימפיאדת לונדון ב-2012 וסגנית אלופת העולם לנוער בקפיצה משולשת.

חבר הכנסת אורן חזן היה לראשון המברכים מבין הפוליטיקאים: "ברכות לקנייזבה מיננקו, על מדליית כסף היסטורית באליפויות העולם באתלטיקה. מיננקו הביאה כבוד למדינת ישראל בכלל ולספורט הישראלי בפרט".

גם שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה את הקופצת האוקראינית-ישראלית כשאמרה, "לפני דקות אחדות שוחחתי עם אלכס מרמן, מאמנה של האתלטית חנה קנייזבה-מיננקו, ובירכתי אותו ואת חנה על ההישג".

עוד אמרה השרה רגב, "אמרתי לאלכס שזוהי גאווה ישראלית גדולה והישג מדהים, ואנו נמשיך לתמוך ולקדם את הפעילות הספורטיבית על מנת שבתחרות בריו תגיע חנה להישגים דומים ואף למעלה מכך".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il