חריש עמוק

חברת החשמל מקדמת את העבודות לחיבורי החשמל הראשונים בעיר החדשה חריש.

עדו בן פורת , י"א באלול תשע"ה

חריש
חריש
צילום: יוסי ויס

בכירי חברת החשמל הגיעו אתמול (שלישי) לעמוד מקרוב על התקדמות עבודות תשתית החשמל בעיר החדשה חריש וערכו סיור משותף עם ראש המועצה יצחק קשת, והנהלת המועצה ובכירי משרד הבינוי.

האלוף במיל' יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, אמר כי "נקדם את בניית העיר כעיר חכמה גם באמצעות התשתית האופטית העומדת לרשותנו ואת תחום ההתייעלות האנרגטית בעיר ובקרב תושביה. חברת החשמל רואה עצמה כשותפה עם מחויבות ורצינות לשילוב כוחות להקמת עיר חדשה במדינה".

יצחק קשת, ראש מועצת חריש, אמר כי העיר היא כי ''אחת מאבני הדרך לפתרון מצוקת הדיור בישראל. מינואר הגיעו לחריש 2,000 תושבים בכל רבעון. אנו שמחים על שיתוף הפעולה ועל ההירתמות של חברת החשמל להצלחת הפרויקט ולעמידה בלוחות הזמנים''.

עבודות החשמל בעיר נמצאות בעיצומן לקראת אכלוס מתוכנן של 800 יחידות דיור, תוך מאמץ מיוחד לאפשר למשתכנים החדשים לאכלס את הדירות בקרוב. העבודות לפריסה של מערכת החשמל הפנימית ביישוב בעיצומן, בסדרי גודל של 35 תחט"פים, 34 ק"מ מתח נמוך, 24 ק"מ חל"ב ו19 ק"מ מתח גבוה.

בנוסף, כבר במהלך תכנון הפרויקט שולבו תשתיות של סיבים אופטיים שבימים אלה נמצאות בביצוע, כך שחריש תהיה העיר הראשונה שכולה תהיה מרושתת בתשתית של סיבים אופטיים עד הבית.