חמאס תובע לפטר את מזכ"ל האו"ם

חמאס דורש ממזכ"ל האו"ם להתנצל ולהתפטר בגלל שקיבל את טענת ישראל, לפיה חמאס הפר את הפסקת האש בסמיכות זמנים לחטיפת הדר גולדין.

דלית הלוי , י"ד באלול תשע"ה

סיכלו פיגוע? חמאס
סיכלו פיגוע? חמאס
פלאש 90

תנועת חמאס פרסמה תביעה רשמית לפיטורי מזכ"ל האו"ם באן קי מון "נוכח מתן כיסוי לפשעים של צבא הכיבוש הישראלי ברצועת עזה".

דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, אמר כי בהודעה שפרסם בפייסבוק, כי התחקיר בפרשת "היעלמות" החייל הישראלי הדר גולדין, ששודר בערוץ אל-ג'זירה ביום חמישי כולל פרטים מביכים על באן קי מון

ש"אימץ" את הנרטיב הישראלי "השקרי", לפיו חמאס הפרה את הפסקת האש, ובכך העניק את הכיסוי להריגה של למעלה מ-170 איש ברפיח באותו יום.

אבו זוהרי דרש מבאן קי מון להתנצל ולהתפטר מתפקידו לאור "מעורבותו בפשע החמור הזה", והטיל על "הכיבוש הישראלי" את האחריות להסלמה ולהפרת הפסקת האש ברפיח שעתיים לאחר תחילתה וביצוע "פשע מלחמה" בעיר.

בסרט התיעודי טענו בחמאס, כי חבריו של הדר הי"ד לא נכנסו למנהרת הטרור כדי לחפש אחריו. לדברי חמאס, לוחמי צה''ל לקחו עמם גופת מחבל שהיה לבוש במדי צה''ל, משום שחשבו שמדובר בגופה של חלל.

ממשפחת גולדין נמסר בתגובה כי "דברי השקר והבלע של החמאס מושמעים שוב ומקבלים במה אוהדת באל ג'זירה, וזה מקומם ביותר. אנו סומכים את ידינו על צה"ל, מערכת הביטחון ומדינת ישראל ורואים בהם את הכתובת היחידה והבלעדית למידע אמין. אנו קוראים להגביר את הלחץ על חמאס כדי להביא את הדר ואורון ז"ל, שגופותיהם נחטפו, לקבר ישראל".