שבעה על שם בניה

רס"ן בניה ריין נפל במלחמת לבנון השניה. אחרי תשע שנים לכל אחד משבעת אחיו בן הקרוי על שמו.

ידידיה בן אור , ט"ו באלול תשע"ה

בניה ריין הי"ד
בניה ריין הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

ביום רביעי בשבוע שעבר ערך דובי ריין, אחיו הצעיר של רס"ן בניה ריין הי"ד, ברית מילה לבנו שנולד שבוע קודם לכן. הבן הקטן נקרא "בניה אהוביה", על שמו של אחיו הגדול של דובי.

אולם, בניה אהוביה איננו עוד אחיין שנקרא על שם דוד שנפל. הוא משלים את המעגל שנפתח זמן קצר לאחר נפילתו של בניה, וכעת לכל אחיו של בניה הי"ד יש בן שנקרא על שמו.

"האחיין הראשון נקרא בניה־אורי", סיפר דובי ריין ל"ידיעות אחרונות". "ביום שבו בניה נהרג אחותי קיבלה צירים וילדה, והיא הראשונה שהחליטה לקרוא לבנה על שמו. אחריה כל אחד מהאחים החליט לקרוא לבנו על שם בניה. כל האחיינים נקראים בניה, למעט אח אחד שהחליט לקרוא לבנו אחיה".

"זו החלטה שכל אחד מהאחים קיבל בעצמו", סיפרה האם חגית לעיתון. "אנחנו מעולם לא אמרנו להם כלום ולא לחצנו עליהם. יש לי 24 נכדים, וזה ממש לא ברור מאליו שכל אחד מהילדים בחר לקרוא לבנו בניה. אני יודעת שבעוד כמה שנים, כשישאלו את הנכדים למה קוראים להם בניה, הם יספרו על הדוד הגיבור שנהרג על הארץ הזו וחונך על תרומה לעם ולמולדת. זה סוג של הצלחה בחינוך שלנו, ואני בטוחה שבניה מסתכל מלמעלה ומחייך".

דובי הוסיף, "אנחנו מספרים לילדים על בניה ועל התכונות המיוחדות שלו, כדי לשמר את המורשת. הם שואלים ומבקשים לדעת. אחד מהם אפילו התחפש לחייל ואמר לכולם שהוא החייל בניה".