נתניהו לתלמידים: תהיו מצטיינים, תהיו ציוניים

ראש הממשלה פתח את שנת הלימודים באשדוד. ''גם תהיו אזרחים נאמנים של המדינה, וגם תצליחו בזכות עצמכם לעשות המון דברים''.

חזקי ברוך , י"ז באלול תשע"ה

הולכים לבית הספר
הולכים לבית הספר
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח היום (שלישי) את שנת הלימודים תשע"ו בבית הספר הממלכתי יסודי "אמירים" באשדוד.

בביקור השתתפו ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי ומנהלת מחוז דרום במשרד החינוך עמירה חיים.

במהלך השיעור בכיתה א' אמר ראש הממשלה לתלמידים, "אנחנו רוצים שתהיו תלמידים מצטיינים ואנחנו רוצים שתהיו גם ציוניים. אנחנו רוצים מצוינות וציונות. שגם תהיו אזרחים נאמנים של המדינה, אבל גם תצליחו בזכות עצמכם לעשות המון דברים.

''לשחק כדורגל יותר טוב, אולי לפתור בעיות בחשבון יותר טוב, אולי לכתוב חיבור בעברית יותר טוב. כל הדברים האלה ואולי גם לדעת אנגלית יותר טוב. אנחנו רוצים שתיהנו ממצוינות ומציונות. זה שני הדברים שאנחנו רוצים. אני מקווה מאוד שאתם תצליחו ותיהנו", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הביע תקווה בפני התלמידים שייהנו בשיעורים ובהפסקות ויהיו חברים טובים אחד לשני .''שיהיה לכם הרבה בהצלחה". טוען....

שר החינוך, נפתלי בנט, ליווה הבוקר את בתו הקטנה אביגיל שעלתה לכיתה א' בבית הספר אריאל שברעננה. בהמשך ביקר בנט בגן הילדים "שיטה" בעיר שבזכות רפורמת "הסייעת השנייה" כולל לראשונה גננת ושתי סייעות.

הזאטוטים קידמו את השר בשירה והגננת עליזה דניאל סיפרה על כך שהיא התגעגעה לילדים: "זהו יום חג עבורנו, כל שנה היא אחרת והמפגש עם הילדים הוא תמיד מרגש ומלא אתגרים. לשמחתנו השנה נזכה לעבוד בצוות מתוגבר הכולל את הסייעות. זאת תוספת כוח משמעותית שתאפשר לנו לגעת בכל ילד וילד ובעיקר להיות קשובים לצרכים השונים של הילדים".

האב והשר בנט הנרגש איחל שנה טובה ומוצלחת לכל ילדי בית הספר, המורים, המנהלת וצוותי החינוך. "זהו יום מרגש עבורי כאבא של אביגיל וכשר האחראי על כל ילדי ישראל, היום אנחנו רואים שינוי אמיתי במערכת החינוך, הפכנו את הפירמידה והשקענו בגיל הרך - גני הילדים נהנים מצוותי חינוך מתוגברים הכוללים גננת ו - 2 סייעות והכיתות א' קטנות ומרווחות – התוצאה יחס חם ואישי לכל תלמיד ותלמיד.

בנוסף, אנחנו נחושים להוביל מהפכה גם בהוראת המתמטיקה ולהקנות לתמידי התיכונים את הכלים הטובים ביותר להצלחה. אני מאחל לכולנו שנת לימודים, פורייה, מוצלחת ובעיקר שמחה", דברי בנט. 

שנת הלימודים נפתחה הבוקר כסדרה. 1,689,939 ילדים ובני נוער החלו ללמוד ב-4,714 מוסדות לימוד שונים. 157,477 מבין התלמידים עלו לכיתה א'. חוץ מחזרת התלמידים לבתי הספר, החלו היום את השנה גם כ-680 אלף ילדי גן שחזרו מהחופש הגדול.