מעביר את שרביט החינוך

הרב אריה בצלאל, מנהל בית הספר נועם בנות, פורש אחרי 35 שנה ומעביר את השרביט לבתו אורית וייל. "משאיר בית ספר לתפארת".

חזקי ברוך , י"ז באלול תשע"ה

הרב אריה בצלאל ובתו אורית
הרב אריה בצלאל ובתו אורית
חזקי עזרא

כבר 35 שנים שהוא נכנס להגיד "שלום כיתה א' ", אבל היום התרגש הרב אריה בצלאל יותר מתמיד. "זה מרגש מאוד" מודה הרב אריה בצלאל שפורש מהנהלת בית הספר "נועם" בנות. 

כשקם בית הספר למדו בו 20 תלמידות, היום התחילו בו 650 בנות שנה חדשה, "אני מרגיש שאני משאיר פה פיקדון נפלא. בית ספר לתפארת, בית ספר ענק, צוות מורים יוצא מן הכלל ודרך חינוכית ברורה וחדה, ובדרך הזו אנחנו ממשיכים לבנות את עם ישראל".

המנהלת החדשה היא בתו של הרב בצלאל, אורית וייל, "לפני שלושים שנה גם אני נכנסתי פה לכיתה א' עם אבא, הרב בצלאל, וזכיתי ללמוד פה שמונה שנים שהשאירו בי חותם עד היום. החברות, המורות שחלקן עדיין פה, והרב בצלאל שמה שלמדתי פה המשיך גם בבית, זה דברים שנשארים לכל החיים ומלווים אותי יום יום".

הרב בצלאל אומר כי הוא היה שמח להעביר את השרביט לכל אחד ודווקא העובדה שבתו תמלא את מקומו לא מקלה עליו, "במקרה זה לבתי, הייתי מעביר את זה לכל מנהל ומנהלת באותה השמחה, אולי יותר בקלות מכיוון שעכשיו אני עוד מרגיש מחויבות. אני בטוח שהבחירה של משרד החינוך נפלאה ובטוחני שהיא תצליח".

אורית מספרת על ההרגשה, "התרגשות גדולה ותחושת שליחות. יש לי פה אחריות להמשיך מפעל חיים גדול, ולהמשיך את המפעל הגדול הזה אהבת האדם, יראת שמיים ושל למידה מתוך שמחה. אני רואה את הבנות והמחנכות מחייכות ושמחות ואני אומרת, איזה זכות נפלה בחלקי".

לרב בצלאל ברור שלבו יישאר בבית הספר, "הרב צבי יהודה אמר לי בזמנו שאני ממשיך בישיבת מרכז הרב ואני רוצה להמשיך, אבל לבי יהיה בחלקו הגדול בבית ספר 'נועם'. אני מאחל לבית הספר שימשיך לעשות חיל ולהוביל את ספינת הדגל של הרוח המיוחדת של המשך מרכז הרב".

המשנה לראש העיר ירושלים, דב קלמנוביץ' הגיע הבוקר לברך את הרב בצלאל, ואמר "החינוך הממלכתי דתי גדל בצורה משמעותית בירושלים. אני שמח שיש ביקוש ופריחה ורצון של ההורים לשלוח את ילדיהם לחינוך הממלכתי דתי".

17,200 תלמידים החלו היום את שנת הלימודים תשע"ו ב -57 המוסדות המשתייכים לרשת החינוך 'נועם-צביה'. ראש הרשת, הרב שמחה ויסמן, סייר בין בתי הספר ונפגש עם צוותי ההוראה, התלמידים והתלמידות.טוען....