נתיבות: מאות דירות ייבנו לקהילה החרדית

בפגישה עם ח"כ מקלב הודיע ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר כי "מאות יחידות דיור נוספות ייבנו עבור הרחבת הקהילה התורנית בנתיבות".

חיים לב , י"ז באלול תשע"ה

מעוותים את המציאות. מקלב
מעוותים את המציאות. מקלב
פלאש 90

עיריית נתיבות מקדמת שורה של תכניות בנייה להרחבת הקהילה התורנית בנתיבות, כאשר בהליכים מזורזים צפויים להיבנות מאות רבות יחידות דיור חדשות.

לצד זאת פועלת העירייה לתכנון ובניית כלל מוסדות הציבור הנדרשים לתושבים החדשים - כך הודיע ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר לח"כ אורי מקלב שנפגש עמו השבוע, בתום סיור שערך בעיר.

במהלך הסיור עמד ח"כ מקלב על תנופת הבינוי המאסיבית שמקדמת העירייה עבור מוסדות החינוך בקהילה התורנית של נתיבות, בהם מבנה חדש שנבנה עבור בית הספר היסודי בית יעקב – אוהל תמר" ואשר ייחנך בימים הקרובים.

בפגישה עם ראש העיר נכחו גם יועץ ראש העיר ויו"ר סניף "עזר מציון" בנתיבות נפתלי קובר ונציג הקהילה יונה פויפר. במהלך הפגישה הדגיש ראש העיר יחיאל זוהר את מחויבותו הרבה כלפי הציבור החרדי בעיר וציין כי נתיבות שומרת על הסטטוס-קוו ולא תפגע בו כי הוא זה. "אף על פי שמדובר ביישוב שיש בו גם תושבים שאינם דתיים, אף עסק בעיר אינו פתוח בשבתות", הוסיף.

ח"כ מקלב סיפר לראש העיר כי הוא חוזר מסיור במוסדות הקהילה, שם נחשף לתנופת הבינוי שמקדמת העירייה עבור מבני הציבור וניכר כי העירייה דואגת לכל צרכיהם הגשמיים של מוסדות הציבור בעיר. השניים דנו בפוטנציאל הבנייה הרב בעיר לצורך הרחבת אזורי המגורים של הקהילה החרדית, כאשר ראש העיר מציג את התכניות לבניית מאות רבות של יחידות דיור בשנים הקרובות בסמוך לקהילה החרדית. התכניות נמצאות בשלבי אישור שונים, כאשר במקביל מקדמת העירייה את כלל מבני הציבור והשטחים הציבוריים בשכונה החדשה, וכך התושבים החדשים יקבלו את כל השירותים כבר עם הגיעם להתגורר במקום.

ראש העיר סיפר כי הקהילה החרדית בנתיבות זוכה לעדנה בשל התפתחות עורקי התנועה המרכזיים הסמוכים, בהם כביש 6 המאפשר נסיעה מנתיבות לירושלים ולבני ברק בתוך פחות משעה. לצד זאת אופי הבנייה בעיר מאפשר איכות חיים נדירה עבור המשפחות החרדיות, וכך המקום אכן הוא פתרון אטרקטיבי וראוי. לנוכח אטרקטיביות זו, רק בשבועות האחרונים, לקראת תחילת שנת הלימודים הגיעו להתגורר בעיר מספר משפחות חרדיות.

כמו כן העלה ח"כ מקלב את סוגיית התעסוקה במקום, כאשר ראש העיר מציג את פתרונות התעסוקה השונים הקיימים בעיר כולל הקמת המחלבה החדשה באזור התעשייה של העיר וח"כ מקלב ביקש מראש העיר לפעול לקידום יצירת מקומות עבודה המותאמים לנשות הקהילה החרדית ובתנאי שכר הוגנים ההולמים את כישוריהן.

ח"כ מקלב הודה לראש העיר על פעילותו הרבה למען הרחבת הקהילה התורנית בעיר, ושיבח את ראש על כך ש"לצד בניית דירות המגורים ראש העיר פועל לקידום כל מבני הציבור, כדי שהתושבים יקבלו את כל השירותים העירוניים מיד בלי עימותים או המתנה מיותרת. השקעתך במוסדות ובבניית הקהילה ראויה להערכה וזהו מודל שראוי שכל ראש עיר יאמץ".