יחימוביץ' משתלחת בח"כים המתפטרים

על רקע התפטרותם של שי פירון ושרון גל, יחימוביץ' מבקרת את התופעה: מי שפחות מכיסא של שר לא נאה לו – שילך לחפש את החברים שלו.

חזקי ברוך , י"ח באלול תשע"ה

שלי יחימוביץ'
שלי יחימוביץ'
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מבלי להזכיר את שמותיהם של הח"כים המתפטרים - הרב שי פירון ושרון גל, משמיעה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) ביקורת על התופעה בה חברי כנסת עוזבים כי באופוזיציה הם "לא נחשבים" או "לא משפיעים". 

"להיות חבר/ת כנסת זו שליחות נעלה וזכות גדולה. זה להיות משרת/ת של הציבור במובן העמוק", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה. "מי שפחות מכיסא של שר לא נאה לו – שילך לחפש את החברים שלו''.

לדבריה, השליחות הפוליטית עמוסה בעליות ומורדות, עבודה קשה, נכונות כישלונות וגם שמחה על הישגים. "היום אני חברת כנסת פשוטה מן השורה, לא יו"ר ועדה ולא שרה. מבטיחה לכם שלשנייה אחת אני לא חשה פחיתות כבוד. שלרגע אחד לא מפסיקה להרגיש שהאפשרויות להשפיע על גורלם של אזרחי מדינת ישראל פרושות בפני כמניפה מרהיבה. תחושת השליחות לא מתעמעמת ולו לרגע.

"האמירה הזאת שלהיות חבר כנסת פשוט באופוזיציה זה 'לא נחשב' מזעזעת אותי. איפה יראת הכבוד? תחושת השליחות? האידיאולוגיה?", שאלה.

יחימוביץ' מספרת כי כשהיתה חברת כנסת חדשה, הליכוד היה באופוזיציה וחלק מחברי הכנסת בסיעה שהיו שרים בעבר, ''הסתובבו כרוחות רפאים הלומות ומשועממות במסדרונות הכנסת''.

"אני התבוננתי אז בהערכה אין סופית באחד שהיה גם שר וגם יו"ר כנסת, והחליק בחריצות ובטבעיות ובהנאה בחזרה להיות ח"כ פשוט – היום הוא נשיא המדינה, רובי רבלין. אפשר לומר שהעבודה איתו בוועדת הכספים, היתה מאוד מלמדת ומחנכת בהיבט הזה (ולא רק בהיבט הזה)''.

חברת הכנסת יחימוביץ' הדגישה כי להיות חבר כסת זו זכות גדולה. "ובכלל, מי ששום דבר לא קטן עליו, יכול באמת לעשות דברים גדולים", סיכמה.