דור המפקדים הבא של זרוע הים

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט השתתף היום בטקס סיום המחזור ה-131 של קורס החובלים הצה"לי: "אתם המגינים על נכסיה האסטרטגיים של ישראל"

ערוץ 7 , י"ח באלול תשע"ה

הרמטכ"ל עם מסיימי קורס חובלים, היום
הרמטכ"ל עם מסיימי קורס חובלים, היום
צילום: דובר צה"ל

היום (רביעי) התקיים טקס סיום מחזור 131 של קורס חובלים בבסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה.

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד זרוע הים, אלוף רם רוטברג, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים, משפחות החובלים, אורחים וחברים. במהלך הטקס נחשפה סיכת קצין הים לבוגרים הטריים והוענקה להם דרגת סגן.

 קורס חובלים הינו קורס קצינים התנדבותי ויוקרתי המכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים, העתידים לפקד בכלי שיט מתקדמים, ביניהם ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות.

הרמטכ"ל אמר לבוגרי הקורס "החל מהערב אנחנו מפקידים אתכם על חומות הים של מדינת ישראל- ואין ראויים מכם".

"אתם תתחילו דרך חדשה ותעמדו בשורותיה של זרוע הים- כמפקדים. היכולת הימית, שמרגע זה תעמדו בראשה, היא נדבך מרכזי ביכולת ההכרעה של צה"ל, וההגנה על נכסיה האסטרטגיים של מדינת ישראל", אמר אייזנקוט.

מפקד זרוע הים, האלוף רם רוטברג הוסיף כי "פיקוד בים הוא אתגר. היכולת להניע אנשים בתנאי שטח קשים, ניתנה לאלה בהם אנו מאמינים. מפקדים, עליכם חלה מעתה האחריות. יוזמה, אמון, שותפות ומצוינות יהיו הערכים שייחרטו על דגל עשייתכם היום-יומית".

הוא ציין כי "כזרוע הים של צה"ל נשתתף בהכרעה הצה"לית בכל זירה אפשרית, ניקח חלק בקרבות היבשה בכל מערכה וננצח כל אויב בזירה הימית. נראה אתכם בגשרי הפיקוד מביטים מול מציאות ביטחונית מורכבת המחייבת מוכנות מבצעית גבוהה בכל זירת לחימה בה תפעלו ותלחמו".