קליטת עולים דרך ה'הסדר' – קלה יותר

יו"ר ועדת הקליטה, ח"כ אברהם נגוסה, ב'אור עציון': "קליטת העולים החדשים שמגיעים לישיבות ההסדר - תהיה קלה יותר".

שמעון כהן , י"ט באלול תשע"ה

נגוסה בפגישתו עם הרב דרוקמן
נגוסה בפגישתו עם הרב דרוקמן
צילום: ישיבת אור עציון

עם פתיחת שנת הלימודים החדשה, הגיע השבוע יו"ר ועדת הקליטה, ח"כ ד"ר אברהם נגוסה, לישיבת אור עציון, ושוחח עם תלמידי ורבני תכנית 'אור מאופיר' כדי להתרשם מאופן שילוב העולים בישיבה.

ח"כ נגוסה בירך על התכנית הייחודית המסייעת לתלמידים מהקהילה האתיופית להשתלב במסלול ישיבת הסדר וזאת לצד מתן מענה לצרכים המיוחדים של בני הקהילה. הוא ציין כי "ישיבת אור עציון היא דוגמא ציונית למופת בתרומתה לקליטת עלייה מארבע כנפות הארץ. ישר כוח לראש הישיבה הרב חיים דרוקמן על תרומתו הן בעלייה והן בקליטה".

יצוין כי 'אור מאופיר' החוגגת השנה את שנתה העשרים, מונה כיום 100 תלמידים, ארבעים מתוכם כעת בשירות הצבאי, כשרובם לוחמים. בא' אלול הצטרפו לתכנית 35 תלמידים נוספים לשיעור א'.

ח"כ נגוסה בירך את ראש הישיבה, הרב דרוקמן, וציין את הסיוע שקיבלו בני העדה מהרב בכל השנים, הן בהעלאתם לארץ והן בשילובם במוסדות תורניים. הרב הודה לח"כ נגוסה על חלקו בהעלאת יהודי אתיופיה במהלך כל השנים.

בשיחה עם התלמידים אמר ח"כ נגוסה כי עליהם לבנות לעצמם חלומות ואז יוכלו להגשימם. הוא סיפר על חלומו שהתגשם – בהצלחת המאבק לעליית חמישים וחמישה אלף מבני העדה בעשרים השנים האחרונות, "אני מאמין שכל אחד מכם שלומד כאן בבית המדרש יכול לפרוץ דרך ולהתקדם בעתיד הן בתחום האקדמי הן בפעילות החברתית והן בתחום הפוליטי".

נגוסה הביע את התרשמותו העמוקה מהפעילות הייחודית הנעשית בישיבה והבטיח להתגייס בכל כוחו ע"מ לסייע שהתוכנית תקבל תקציב ממשרדי הממשלה.