"לא רצינו למנוע את אישור ההסכם"

מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד מתייחס להצלחת אובמה להשיג את הקולות הדרושים לאישור ההסכם בקונגרס. "רצינו להציג את הסכנות מההסכם".

עדו בן פורת , י"ט באלול תשע"ה

ד"ר דורי גולד
ד"ר דורי גולד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בירושלים מתכוונים להמשיך ולדבר פומבית נגד ההסכם עם איראן על אף הצלחתו של הנשיא אובמה להשיג את מספר הקולות הדרושים לאישור ההסכם בקונגרס.

חרף העובדה שנסתם הגולל על האפשרות לסכל את העסקה עם איראן, ישראל תמשיך להציג את הבעיות שבה מתוך הנחה שהתנגדות גדולה בציבור האמריקני תגרום לממשל לתגמל את ישראל יותר.

מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד, טען הבוקר (חמישי) כי המשרד לא רצה למנוע את אישור הסכם, אלא רק להראות כמה הוא מסוכן. "אנחנו רצינו להציג את הסכנות מההסכם הזה ונמשיך לעשות את זה", אמר גולד, "אנחנו מכבדים את תהליך קבלת ההחלטות בארצות הברית, אך נמשיך לעמוד על המשמר בנושא האיראני".

בראיון לגלי צה''ל העריך גולד כי רוב הקונגרס האמריקני עדיין מתנגד להסכם. "רוב הקונגרס נגד ההסכם. נקודה. המסר הישראלי היה ונשאר משמעותי ונקלט היטב. יש לדברים האלה חשיבות. רצינו להבהיר את הסכנות מההסכם הזה, ונמשיך לעשות את זה", הוסיף.

אתמול רמז שר החוץ האמריקני ג'ון קרי כי ישראל כפוית טובה נוכח הסיוע הרב שהיא מקבלת מדי שנה למערכת הביטחון.

"אינני מפקפק אפילו לרגע ביתרונות של ההסכם. אני חולק על טענת הבסיס של נתניהו, תושבי ישראל יהיו בטוחים יותר עם העסקה הזו, כמו שאר תושבי האזור", אמר קרי.