'דגל התורה': דברי גפני בפרשת עמנואל עוותו

בעקבות מתקפת ח"כי אגו"י נגד גפני על דבריו בפרשיית עמנואל, 'דגל התורה' מבהירה הבוקר ב'יתד נאמן' כי דברי גפני סולפו ועוותו

חיים לב , כ"ב באלול תשע"ה

ח"כ משה גפני
ח"כ משה גפני
צילום: פלאש 90

לאחר המתקפה החריפה של חברי הכנסת של אגודת ישראל נגד ח"כ משה גפני שצוטט כטוען כי המאבק בפרשיית עמנואל נבע ממניעים כספיים, וועדת הרבנים של 'דגל התורה' מבהירה הבוקר ב'יתד נאמן' כי דברי גפני סולפו ועוותו. 

"הננו להודיע לאחר שהובהר לנו מידידנו שלוחא דרבנן נאמן פיהם של מרנן ורבנן זצוק"ל ויבלחט"א במשך עשרות בשנים שוים לטובה במעשיו הברוכים הרב משה גפני שליט"א, כי בדברים שנתפרסמו בשמו לא הייתה כוונה כלשהי להטלת דופי ח"ו בהנהלת קהילות קדושות בישראל ובמעשיהם לעמדת החינוך הטהור, וגורמים שונים עיוותו בשגגה או בזדון את הדברים וגרמו לחרחור ריב ומדון רח"ל" נכתב במכתב ההבהרה הרומז לסילוף הדברים מצד הכתב.

"והננו בבקשה מכל הציבר היראים לדבר ה' המאוגדים בהתאגדות אחת לשמור על קדשי בית ישראל ולהוסיף בהקמת בתי תורה וחינוך בישראל לבל ידח ממנו נדח ח"ו, שלא לקעקע את הספינה בה אנו מצויים ולהתרחק מהדברים ומעשים המביאים לידי ריבוי מחלוקות ח"ו ולהתלכד כאיש אחד להרבות כבוד שמים מתוך נהיגת כבוד זה בזה, מתוך ראיית כלל צרכי הציבור לנגד עינינו, כמקובלנו ממרנן גדולי הדורות זצוק"ל ויבלחט"א."

על המכתב חתמו הרב זוכובסקי והרב אפרתי, הנחשב לנאמן ביתו של הרב אלישיב זצ"ל.

ביום שישי האחרון ארבעת חברי הכנסת של אגודת ישראל יצאו במתקפה  נגד עמיתם הליטאי ח"כ משה גפני מ'דגל התורה' על שטען כי המאבק בפרשיית עמנואל ב-2009 התנהל על כסף ולא על אידיאולוגיה.

בראיון שהעניק גפני ל'קו עיתונות', התבטא גפני כי הרב אלישיב זצ"ל התלבט האם לצאת למחאה ציבורית בפרשת עמנואל בסברו כי מדובר במאבק על כסף ולא על אידיאולוגיה (שכן ניתן היה להקים בית ספר עם תקציב מינימלי או בהיעדר תקציב של משרד החינוך).

הדברים הללו השתמעו כפגיעה ישירה באדמו"ר מסלונים שבשעתו ניהל את המערכה שכן מדובר היה בחסידיו, ועוררו כעס גדול בקרב חברי הכנסת של אגודת ישראל. כאמור, הבוקר, הגיעה ההבהרה.