אבו מאזן יבטל את הסכמי אוסלו?

ד"ר אחמד מג'דלאני, מראשי הוועד הפועל של אש"ף טוען: ההודעה על ביטול ההסכמים תימסר בנאומו של אבו מאזן בעצרת הכללית באו"ם

ניצן קידר , כ"ג באלול תשע"ה

אבו מאזן באו''ם. יכריז על ביטול ההסכמים?
אבו מאזן באו''ם. יכריז על ביטול ההסכמים?
רויטרס

אחד מראשי הוועד הפועל של אש"ף, ד"ר אחמד מג'דלאני, טוען כי יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, יכריז בנאומו בעצרת האו"ם בסוף החודש, כי הסכמי אוסלו בטלים ומבוטלים.

סוכנות הידיעות 'מען' דיווחה כי המועצה הלאומית הפלסטינית כבר התכנסה לדיון בנושא, תחת הכותרת: 'סיום מערכת היחסים עם ישראל'.

מג'דלאני סיפר כי הוחלט בדיון לבטל את הסכמי אוסלו ושארם א-שייח', שכללו את הקמת המדינה הפלסטינית, וכן את תיאור סמכויותיה, וכל הסיכומים הביטחוניים והכלכליים בין הצדדים.

הוא הבהיר כי העילה הפלסטינית להכרזה על ביטול ההסכמים היא חוסר הנכונות של ישראל לפעול להקמת מדינה במקום הרשות, שדורשת "צעד דרסטי ומשמעותי", כלשונו.

כמה מראשי המועצה הלאומית הפלסטינית ביקרו בימים האחרונים בסוריה ונועדו עם ראשי פלגים פלסטיניים אחרים, במטרה לקבל הסכמה רחבה להחלטה, ולהבהיר שהיא חלק מניסיון להביא לאחדות פלסטינית פנימית.

מג'דלאני גילה כי בימים הקרובים יגיעו קרוב ל-30 נציגי פלגים פלסטיניים ממקומות מושבם במדינות ערב לרמאללה, כדי להשתתף בפגישה המכרעת בנושא שתקיים המועצה הלאומית בשבועות הקרובים.

על פי הדיווח, בנאומו באו"ם יאמר אבו מאזן כי פלסטין היא מדינה שהוקמה תחת כיבוש, ומשום שהוכרה כבר באו"ם כמשקיפה אך לא הוקמה עבורה מדינה, היא אינה מחוייבת להסכמים שנחתמו בנושא.